#7 Vieme, čo sa stane, keď sa Slováci spoja a tiež čo trápi Bratislavu

Unsplash/Louis Lu

#Každý týždeň vám prinášame sumár toho najzaujímavejšieho z obsahu Hashtag.sk za posledných 7 dní. Výnimkou nie je ani dnešok, pozrieme sa teda na to, čo pre vás naša redakcia pripravila a čo ste možno v posledných dňoch zmeškali.

V aktuálnom týždni sme sa bez väčšieho plánovania venovali predovšetkým cestovaniu. Okrem našich osobných zážitkov nás potešila správa, že jedna z leteckých spoločností privedie novú pravidelnú linku do Košíc. Ešte pozitívnejšie na tom je to, že je to výsledkom spojenia síl nás, ľudí zo Slovenska.

Ešte chvíľu ostaneme na Slovensku. Rado z blogu Nie je túra bez Štúra sa po dvoch týždňoch opäť ozval s novým cestovateľským príspevkom, tentoraz navštívil pamiatky Trnavského kraja. Keď sme pri západnom Slovensku, na internete sa objavili zábery z rekonštrukcie premostenia Slovenskej národnej galérie, jednej z najkontroverznejších stavieb hlavného mesta. Odskočili sme si aj k susedom do Česka, konkrétne do juhočeského historického mesta Tábor a jeho zaujímavého historického centra.

Aby sme iba necestovali, našli sme pre vás tiež 5 dôvodov, prečo sa oplatí pozrieť si nový španielsky horor Veronica, ktorý sa objavil na Netflixe. Hovoria o ňom ako o najdesivejšom horore všetkých čias.

Nechýbali ani pravidelné rubriky, v názore sme si všimli primitívne útoky na cyklistov v hlavnom meste a tento týždeň ste sa dokonca mohli dvakrát otestovať v našich kvízoch. Prvý z nich preverí vaše znalosti na slepej mape Slovenska, druhý je venovaný aktuálnemu mesiacu kníh.

Toľko nateraz z kuchyne našej redakcie, pri súhrne sa vidíme opäť o týždeň!

Odporúčame