VIDEO 5 dôvodov, prečo si pozrieť nový hit z Netflixu: Veronica je vraj najdesivejší horor všetkých čias

Netflix/Apaches Entertainment

#V posledných týždňoch sa film Veronica stal pomerne nečakaným hitom. Do svojho katalógu ho totiž zaradila streamovacia služba Netflix. A vtedy to prišlo. Cez sociálne siete a výborné recenzie získal horor status jedného z najdiskutovanejších filmov tohto roka.

Horor z Európy

Európska produkcia hororov je laikovi málo známa, skôr teda poznáme americké trháky i béčkové filmy. Veronica je španielsky film, vychutnať si teda môžete troška iný štýl, od kamery, cez efekty až po prácu s dialógmi, ktorých však nie je až tak veľa. Hoci guľometná dikcia španielčiny je na to ako stvorená. Každopádne, Veronica je film, kde európska filmová atmosféra predčí predražené efekty.

Retro atmosféra

Na retro z produkcie Netflixu sme si už tak trocha zvykli. Stranger Things je fenoménom, na ktorý naskočil aj nemecký seriál Dark a niekoľko ďalších zaujímavých projektov. Veronica sa odohráva v Madride v roku 1991, prispôsobená je tak tomu aj hudba, scény i výzor hlavných postáv. Navyše, film je z časti inšpirovaný skutočnými udalosťami. Respektíve udalosťami, ktoré sú považované za skutočné…

Najstrašidelnejší horor všetkých čias?

Ako sme už písali, v tomto európskom filme predčila celková atmosféra náročné efekty. Možno aj preto niektoré recenzie hovoria o Veronice, ako o najstrašidelnejšom filme všetkých čias. Nevieme, či sa s tým celkom dá súhlasiť, keďže ide o výsostne subjektívne hodnotenie, napriek tomu treba povedať, že kto sa chce báť, nebude mať problém hľadať jednotlivé scény. Názor si však už musíte vytvoriť sami.

Veronica

Plusové body si zaslúži aj hlavná postava, 17-ročná španielska herečka Sandra Escacena. Špeciálne preto, že ide o mladú a neopozeranú tvár bez zbytočných hollywoodskych afektov. Aj samotná Veronica sa tak musela postarať o úspech tohto filmu. Navyše, jej postava je v situáciach, ktoré nie sú hororové, výsostne sympatická. Napríklad tým, že sa stará o súrodencov, keď to nestíha ich vlastná matka.

Záver

Najlepší je na filme záver, lebo… Ale nie, iba žartujeme, nebudeme ho predsa prezrádzať. Čo však povedať môžme je to, že pri netypickosti celého tohto hororu nemôžme očakávať nič predvídateľné. Popravde, celkom závidíme tým, ktorí si tento film pozrú po prvý raz.

Seriálová mánia naplno: 7 seriálov, ktoré možno nepoznáte, ale mali by ste!

Odporúčame