6 detských hudobných géniov kvôli ktorým vyhodíte svoje nástroje do koša

pixabay.com

#Detskí hudobní géniovia. Je ich plný internet a aj dospelí muzikanti, ktorí majú za sebou roky tvrdej driny a tréningu, sa na nich musia pozerať so závisťou v očiach. Svoje nástroje ovládajú s ľahkosťou, dokonalou technikou a keď vidíte, akí sú mladí, máte chuť svoj nástroj zapáliť, vyhodiť do koša, alebo jednoducho zavesiť na klinec. Vybrali sme pre vás šesť malých hudobníkov, ktorých skill dobyl internet. Zostavili sme tak virtuálnu kapelu, od troch do jedenástich rokov, od bicích cez basu až po sólovú gitaru.

Akustická gitara

Začnime zľahka. Tento chlapec na akustike zahrá celý legendárny riff z Beat It od Michaela Jacksona, pridá k tomu beat vyklepkaný do dreva a zahrá aj vokálnu melódiu. No prekvapí najmä ľahkosťou, s akou sa jeho prsty hýbu po hmatníku. Radosť pozerať.

Bicie

Dobre, najstaršieho borca máme za sebou, prichádzame k tomu najmladšiemu. Tento malý Rus si zahral rovno s orchestrom slávny kankán, následne odpálil bubenícke sólo a to sú jeho paličky dvakrát dlhšie ako jeho ruky. Bubeníci, je čas to vzdať.

Klavír

Tento chlapec má o rok viac a kým my všetci sme sa v štyroch rokoch hrali v pieskoviskách a špárali si v nose, tento borec hrá s kratučkými prstíkmi na klavír ako veľký virtuóz.

Basgitara

Bez basy by to nebolo ono. A aby sme sa nepohybovali iba v rovinách klasickej, či starej hudby, tento chlapec si rovno „zahral“ s Red Hot Chili Peppers. Myslím, že Flea by pri tejto slapovacej technike pokojne a s rešpektom sňal klobúk.

Husle

Má sedem rokov a je oblečená ako princeznička, no jej hra na maličké husle je čistá a neuveriteľne precítená. Takéto hranie chytí za srdce.

Elektrická gitara

A končíme poriadnou sólovou gitarou. Tento chlapec zo Spojených štátov v sebe bluesmana nezaprie. Pochádza z New Orleans a svoje schopnosti už prezentoval aj v známej show u Ellen Degeneres. Oplatí sa počkať dokonca, keď odpáli parádne sólo. A za to stoja aj jeho úprimné a uvoľnené odpovede v rozhovore.

Odporúčame