5 typov príbuzných, ktorí ti „spríjemnia“ spoločnú dovolenku: Pozná ich každý z nás!

Photo by Daiga Ellaby on Unsplash

#Rodina je fajn. Najmä tie nekonečné oslavy, na ktorých vás niekto z príbuzných štípe do líčka a rozpráva vám (ne)zaujímavé príbehy z vlastnej mladosti. Viete si však predstaviť aj spoločnú dovolenku? Nech však už dopadne akokoľvek, jedno je však isté. Bude to udalosť, na ktorú budete určite ešte dlho spomínať.

Spoločná dovolenka či prázdniny sa určite nezaobídu bez týchto 5 typov príbuzných, ktorých máme v rodine takmer všetci.

#1 Netaktná babička

Photo by Alex Harvey on Unsplash

Naše babky sú kapitolou samou o sebe. Snáď len Chuckovi Norrisovi sa ich podarí presvedčiť o tom, že naozaj nemá hlad. Na spoločnej dovolenke určite budú do nemoty vypekať a nútiť vás dať si tretí rezeň, i keď je vonku poriadne horúco. Na oplátku im však budete musieť odpovedať na množstvo otázok. To, či máte frajera, alebo či ste opäť pribrali, ešte patria k tým znesiteľnejším.

#2 Ujo, ktorý sa vždy poriadne odviaže

Strýc či ujo, ktorý v bežnom živote chodí v imidži pseudopodnikateľa, sa na dovolenke konečne poriadne odviaže. Ako prvý sa zbaví nepohodlnej kravaty, natiahne sa do pritesných plaviek, z ktorých mu s veľkou pravdepodobnosťou bude vytekať pivné brucho. Apropo pivečká… Tie, ktoré vypije, prestanete počítať po prvej desiatke. Väčšinu potom začne zazerať na pekné postavy žien v rozkvete, pričom si neopustí dvojzmyselné narážky.

#3 Osoba, ktorá fotí každý šuter v okolí

Photo by Christian Wiediger on Unsplash

I staršie generácie už vedia na (ne)šťastie používať smartfóny. Preto sa dobrovoľne-nasilu ocitnete na stovkách selfíčok, ktoré majú za úlohu zachytiť tento nezabudnuteľný okamih. Ak budete mať trochu šťastia, na väčšine z nich bude prst vašej tety, no na to sa predsa len nedá spoliehať.

#4 Tá ukecaná

Ak máte príbuznú či príbuzného, ktorému sa jazyk nezastaví, neostáva vám nič iné, než modliť sa, aby ste s ním nemuseli stráviť niekoľko hodín v jednom aute, keď sa premiestňujete na dovolenku. S určitosťou sa dozviete všetko. I to, čo by ste nechceli. Kto mal kedy vaginálnu mykózu, o čom boli televízne noviny, kto sa rozvádza, a prečo sú hodvábne návliečky tie najlepšie. Samé dôležité veci, o ktorých určite musíte byť informovaní.

#5 Ja tu vôbec nemusím byť!

Photo by Aris Sfakianakis on Unsplash

V každej rodine sa nájde aspoň jeden kus, ktorý rodinné akcie vyslovene neznáša. Avšak ide tam. Vraj z povinnosti. A vedzte, že sa stále bude na niečo sťažovať. Jedlo sa nebude dať jesť, ak budete pri mori, voda bude určite studená a špinavá. A ak mu na to niečo poviete, urazí sa. No i takýto ľudia sú na svete. Vy na druhej strane môžete byť radi, že nie ste s nimi každý deň, ale len na občasných rodinných výletoch či oslavách.

Odporúčame