5 slovenských interpretov, ktorí môžu preraziť v roku 2018

Každý môže chápať definíciu úspešného interpreta úplne inak. Je to bežná vec, s debatami a porovnávaniami sa stretávame aj na našej „malej veľkej“ scéne pomerne často. Pre niekoho je smerodajný počet zhliadnutí či počet fanúšikov, u niekoho hrajú hlavnú rolu napríklad koncerty. Je mi jasné, že pod týmto článkom sa zrejme opäť rozprúdi debata, v ktorej sa stretnú všetci slovenskí odborníci na hudbu.

Chcem len podotknúť, že sa jedná o náš subjektívny názor a celý článok sú len naše odhady a naše očakávania. Budeme veľmi radi, ak sa do debaty zapojíte (slušným spôsobom) a poviete nám, kto podľa vás v roku 2018 naplno prerazí na našej rapovej scéne.

Talentovaných a sľubných mien máme rozhodne na našej scéne hneď niekoľko, no my sme sa rozhodli to vtesnať do toho najužšieho výberu piatich mien. Snažili sme sa brať do úvahy rôzne faktory a samozrejme aj samotný štýl tvorby nižšie uvedených interpretov. Ku každému interpretovi pridáme aj krátky komentár s odôvodnením. Poďme teda na to.

Marko Damian

Marko Damian je člen dobre známej formácie Comebackgang. Práve to by sme mohli označiť za prvý dôležitý faktor, ktorý rozhodne môže tomuto interpretovi pomôcť posúvať tvorbu na vyšší level a tak isto ju posúvať aj medzi širšie rapové publikum. Tvorba tohto chalana je na naše pomery dosť špecifická a aj dosť diskutovaná. Presvedčiť sa o tom môžete pri jeho starších trackoch, z ktorých ja odporúčam napríklad NsN. Je pravda, že časť Markovej tvorby mňa osobne nebaví vôbec, no novšie veci si naozaj idem a som len zvedavý, s čím ďalším príde. Očakávať môžme s najväčšou pravdepodobnosťou featy s kolegami z Comebackgangu, takže o tomto chalanovi určite budete po novom roku ešte počuť. Ak by si ho chcel sledovať na Insta, urobiť tak môžeš tu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rap je na Slovensku neohrozene žánrom číslo 1 (NÁZOR)

Dawe White

Dawe White svoju úlohu na rok 2017 už splnil. Po mimoriadne vydarených spoluprácach s Kalim a Majselfom, ale aj po svojich energických singloch sa už dostal do celkom slušného povedomia rapových fanúšikov. Vidieť ste ho určite mohli aj na nejednom koncerte a teraz je už len na ňom, akým smerom sa bude posúvať jeho tvorba. Rok 2018 môže, a podľa nás bude kľúčovým rokom v kariére tohto chalana. My sme len zvedaví, s čím novým Dawe príde, a rozhodne mu držíme palce. Pre viac informácií určite navštív jeho fanpage.

Martin Agh

Martin Agh je mladý chalan, ktorý je členom movementu Golden Kidz, ktorému sme venovali už nejeden článok. Je pravda, že v podstate celý tento movement je tvorený ľuďmi, ktorí si idú špecifický štýl a špecifický sound. My sme sa rozhodli z tejto crew vybrať Martina, ktorého širšie rapové publikum mohlo prvý krát poriadne zaregistrovať na albume Freeride, ktorý vydal Radikal Chef. Odvtedy sa dostal pod hlavičku Golden Kidz a vydal aj pár svojich singlov. Sme toho názoru, že ak sa bude Martin hudobne posúvať správnym smerom, tak to rozhodne môže v roku 2018 potiahnuť na vyššie priečky, pretože tento štýl skladieb u nás dlhší čas chýbal. Ak chceš vedieť najčerstvejšie novinky, tohto interpreta môžeš sledovať tu.

Luisa

Medzi štvoricou chalanov tu máme aj predstaviteľku ženského rapu. Luisu, najnovšiu členku formácie Comebackgang, ste už určite zaregistrovali. Ja osobne som túto interpretku prvý krát počul, keď vydala singel Ophelia, ktorý vyšiel pod hlavičkou RukaHore. Názory na jej tvorbu sa u fanúšikov značne rozchádzajú, ale to tu bolo v podstate vždy, keď prišiel nejaký interpret s diametrálne odlišným štýlom, ako všetci ostatní. Podpora od Pil Ciho a od najväčšieho slovenského lifestylového portálu sú tiež dosť kľúčové faktory, ktoré by Luise mohli v jej kariére výrazne pomôcť. My už len dodáme, že túto interpretku ste mohli prvý krát naživo počuť pred Lukášovým koncertom práve na našej narodeninovej oslave, ktorá sa konala 15.septembra. Ak chceš vedieť čo má Luisa nové, určite daj follow na jej Insta.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Keď Kali a Sima spoja sily, vznikajú bangre. Je to pravda?

Simon Red

Posledným menom v dnešnom článku je Simon Red, ktorý je čo sa týka nás, najväčším favoritom na úspešný rok 2018. Úprimne, tak ako veľa z vás aj ja som Simona prvý krát počul na albume RIIVAL, ktorý vydal tento rok bratislavský žralok Momo. Okamžite po tracku Priemer som si bežal očekovať aj staršiu tvorbu tohto talentovaného chalana. Po singloch Jebem a Som v tom len ja som hneď zistil, že práve toto meno môže byť čerstvý vzduch pre našu scénu. Simonovi môže určite do karát hrať aj podpora Moma a my sme veľmi zvedaví, s čím ďalším tento interpret príde. Novinky v jeho živote môžeš sledovať na jeho IG profile.

BONUS: 8

Popravde, o tomto interpretovi toho veľa nevieme, takže sme ho plnohodnotne nezaradili do pätice interpretov v tomto článku, ale patrí mu aspoň bonus. Jeho skladba Víchor však nemôže ostať bez povšimnutia. Tento nadupaný singel vyšiel pod hlavičkou RukaHore a my len môžme konštatovať, že ak sa dostane pod správny label a bude pracovať so správnymi ľuďmi, tak to môže dotiahnuť naozaj ďaleko. Na záver ešte prihodíme jeho Instagram.

 

Odporúčame