5 skladieb, ktoré si možno nepoznal – časť 2.

Máme tu peknú slnečnú nedeľu a spolu s ňou prichádza aj druhá časť našej minisérie, v ktorej sa vám snažíme priblížiť, ukázať respektíve pripomenúť skladby, ktoré boli napríklad prehliadnuté, podcenené, alebo sa skrátka stratili na kvalitných albumoch. Zo všetkého niečo. Je nám jasné, že veľa fanúšikov, hlavne skalných, bude väčšinu trackov poznať, no určite – podobne ako v prvej časti, vám ukážeme aj skladby, ktoré ste doteraz nepoznali.

Ešte by som dodal, že sa snažíme vyberať tracky od populárnejších interpretov. Sme si vedomí toho, že je určite veľa neznámych chalanov s kvalitnými vecami, ktoré by si zaslúžili pozornosť a zároveň sľubujeme, že chystáme článok aj o týchto interpretoch. V druhej časti sa objavia aj chalani z „novej školy“, ale aj raperi, ktorí na našej scéne pôsobia už dlhšie. Nebudem už veľa hovoriť, poďme na dnešnú časť.

Moloch Vlavo – Svet sa točí ft. Separ

Moloch vydal v závere minulého roka album Mikrofón je ručná zbraň II, na ktorom sa mu predstavili okrem jeho tradičných spolupracovníkov napríklad aj Separ a Strapo. Vyberáme sem teda vec so Separom. Denisovi skalní fanúšikovia určite túto vec poznajú dobre, no zaujímavá by mohla byť v tomto prípade aj pre Separových fanúšikov, ktorí sa ku nej zrejme nedostali. Ak máte nejaké predsudky voči Molochovi, aspoň na túto vec by som ich zahodil. Za nás určite výborný track.

Samey – Tango ft. Supa

Kedy som túto vec počul prvý krát? Ani sám neviem, ale nejaká doba to už je. Supa funguje skvelo asi všade, no a ku Sameyovi poviem len toľko čo pri Molochovi – zahoďte predsudky a vychutnajte túto pohodovú vecičku, ktorá nesie názov Tango.

Mohlo by ťa zaujímať:  Ben Cristovao vydal nový hit Prší, Prší: Fanúšikovia milujú jeho cit pre realitu

Pil C – Rick Owens Flow

Dnešná tretia vec patrí Pil Cimu a jeho tracku Rick Owens Flow. Skladba vyšla koncom roka 2014, a zaujímavá by teda mohla byť hlavne pre Lukášových fanúšikov, ktorí ju doteraz nezaregistrovali. Produkcia – Conspiracy Flat, video od Cash T & Comeback God a v neposlednom rade skvelý Pil Ciho flow. Túto skladbu však aj po našich kvízoch môžme označiť za menej známu, a preto sme sa rozhodli ju sem zaradiť.

H16 – Celú noc REMIX ft. Ben Cristovao, Orion, Supa, Ektor

Možno raz urobíme článok čisto len o remixoch známych skladieb, veď v posledných rokoch ich vyšlo viacero. Pre mňa osobne bolo mierne prekvapenie, keď sa v našom kvíze o H16 dosť veľa ľudí pomýlilo práve pri otázke, ktorá bola v súvislosti s týmto remixom skladby Celú noc, ktorá bola súčasťou projektu Rýmy, Hudba, Boh. Pre mňa rozhodne skvelý a dobre počúvateľný remix.

Momo – Za očami ft. Dame, Čistychov

Dnešok zakončíme Momom. Určite môžme sľúbiť, že v ďalších častiach sa určite viac pozrieme a pripomenieme aj staršie albumy od KF, DMS či LUZA, pretože sú plné kvalitných skladieb, ktoré nebudú poznať hlavne mladší fanúšikovia. Dnes teda skladba Za očami, na ktorej sa objavili Dame z DMS a Čistychov. Skladba plná rapovej kvality a rapových skúseností od ostrieľaných pánov. Celý album Za očami sa niesol v podobnom duchu a myslím, že je to jeden z mojich najobľúbenejších albumov.

Tak, dnešná časť je na konci. Verte, že v tejto sérii článkov máme pripravených ešte veľa kvalitných skladieb. Ak by ste chceli prispieť ku tvorbe tejto sekcie, tak svoje tipy na tracky posielajte do komentárov, prípadne do správ na facebooku. Ďakujeme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *