5 skladieb, ktoré by si nemal vo svojom playliste vynechať – časť. 1

Dnešným dňom spúšťame, respektíve otvárame novú sekciu na našom webe, v ktorej vám budeme prinášať veríme, že pomerne často, skladby, ktoré už možno dobre poznáte, a máte ich napočúvané, ale aj skladby, ktoré ste doteraz možno nepoznali, a nemali by vo vašom telefóne alebo počítači chýbať.

Čo sa týka výberu skladieb, tak sa v jednotlivých článkoch budeme snažiť kombinovať staršie veci spoločne s tými novými (novšími). Mladším možno pomôžeme spoznať najväčšie bangre minulých rokov, a starším ich zase pripomenieme. Čakajú nás aj skladby, ktoré vyšli na skvelých albumoch, no neboli až také populárne, ale aj skladby, ktoré vyšli ako single, a mnoho ľudí ich prehliadlo. Nevynecháme ani tie najpopulárnejšie veci z nových albumov. Skrátka, bude toho určite dosť, a dnes by sme teda začali prvou časťou tohto nášho „miniseriálu“, ktorý sa veríme stane minimálne rovnako úspešný, ako naše kvízy.

V prvej časti nás čakajú najmä populárnejší interpreti, takže poďme rovno na to.

VR/Nobody – ONA ft. Pil C

Ako prvú sme vybrali práve túto skladbu, kde sa predstavila v podstate trojica interpretov – Václav Rouček, DJ a producent NOBODYLISTEN a Pil C. Neviem ako je to u vás, no v mojom širšom okolí je viacero ľudí, ktorí Lukáša počúvajú, no túto skladbu totálne prehliadli, a nepoznali ju. Alebo teda možno si ju aj vypočuli, no na prvý posluch ich nezaujala, a ďalej ju teda nepočúvali. U mňa to bolo podobné. Keď vyšla, a vypočul som si ju, nezaujala ma. Po pár týždňoch som sa ku nej opäť dostal, a veľmi som si ju obľúbil, najmä kvôli výbornej atmosfére tohto tracku.

Radikal Chef – Black Hawk Down prod. Pilate

Nie je tajomstvom, že Paťov album Freeride je náš obľúbený. Rozhodol som sa sem dať track Black Hawk Down. Ani neviem prečo budú dnešné skladby skôr pomalé, emotívne, keďže ja rozhodne takú náladu nemám. Každopádne, na tomto tracku je skvelá produkcia od mladíka menom Pilate, a veľmi sa mi páči aj myšlienka tracku, v ktorej sa môžu nájsť aj niektorí z vás. Keďže sa tento album nedostal až k úplnej širokej rapovej verejnosti je možné, že tento track viacerí poznať nebudú. Určite to v tomto seriály nie je posledná vec od Radikala.

MAAT ft. Ben Cristovao – Pod Hladinou

Teraz tu máme jednu skladbu od našich susedov. Svoje sily v roku 2014 spojili MAAT (Fosco Alma a LD) a Ben Cristovao. Zaujímavú spoluprácu si skúsili už rok pred tým na skladbe Lifestyle, ktorá ale ani zďaleka nedosiahla taký úspech, ako táto vec. Túto vec určite mnohí z vás poznajú dobre, keďže sa nejedná až o tak neznámu skladbu, ktorá nesie silný odkaz a tiež mi svojho času hrala v playliste dosť často, aj napriek tomu, že sa ma téma skladby nejako nedotýkala.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ben Cristovao vydal nový hit Prší, Prší: Fanúšikovia milujú jeho cit pre realitu

MOMO – V čo vlastne veríš? prod. Mugis

Album Za očami patrí doteraz ku mojim najobľúbenejším doskám, ktoré u nás vyšli. Mám ho opočúvaný neskutočne veľa krát, a hádam som tam ani nenašiel slabú vec. Dnes som vybral track Fčo vlastne veríš, keďže to bola prvá vec, ktorú som z albumu počul, a ktorú som počúval asi najčastejšie. Mugis vie vytvoriť svojimi podmazmi neskutočnú atmosféru, z ktorej doslova dostanete husiu kožu. Mnohí, najmä mladší túto vec zrejme poznať nebudú, no hneď by to mali zmeniť.

Separ – Stroskotaná prod. Mugis

Dnešok uzavrieme Separom. Je mi jasné, že neskutočné množstvo ľudí bude tento track poznať, veď koniec koncov táto skladba je legendárna, no určite tu máme aj mnoho mladších fanúšikov, ktorí jeho staršiu tvorbu nepoznajú. Stroskotaná nesie v sebe neskutočnú silu, emóciu, odkaz… Na produkcii opäť fantastický Mugis, ktorý skvelým podmazom dotvoril už tak silný text, ktorý asi u nás bude prekonávať len málokto. Taký silný storytelling majú u nás hádam len dobrí chlapci z formácie Moja Reč.

Tak na dnes to uzatvárame, no už čoskoro prinesieme ďalšiu časť. Ďakujem za pozornosť, čas a verím, že som vám buď pripomenul skvelé tracky, ktoré ste už dlhšie nepočuli, alebo ste našli celkom nové veci do vášho playlistu.

Odporúčame