5 najlepších skladieb z albumu: Radikal Chef – Freeride 3

Tretia časť z Freeride série je definitívne už nejaký čas von. My sa teda spokojne môžme pustiť do sumarizovania a ešte pred pripravovaným rozhovorom sme pre Vás vybrali v tradičnej sérii 5 najlepších skladieb, ktoré sme na tomto počine našli. Šéfkuchár si tentokrát pre Freeriderz pripravil 14 trackov, v ktorých si svoje nájdu azda všetci skalní fans.

Roky 2013 až približne 2016 môžme označiť ako obdobie, v ktorom sa definitívne formovala nová vlna hudobného zvuku a nová vlna slovenských interpretov, ktorí mali predznačiť, kam sa bude domáci rap v najbližších rokoch posúvať a ako bude vyzerať. Okrem slovenských mien ako Samey, Dalyb či Pil C prispel značnou mierou k tomuto posunu aj Radikal Chef. Aj keď si to mnohí spočiatku priznať nechceli a najmä album Freeride 1 sa nedočkal od širšej verejnosti takej podpory, akú by si zaslúžil, Freeride 2 a Freeride 3 Paťa definitívne posunuli a zaradili na relevantné miesto medzi najlepšími slovenskými rapermi (u mnohých skalných a rovnako aj u nás na tomto mieste bol už aj s albumom Freeride 1).

Rovnako, ako pri predošlých albumoch, nebol výber najlepších skladieb ľahký. Do úvahy sme brali viacero faktorov a náš konečný výber je samozrejme výberom subjektívnym. Vaše názory si radi prečítame v komentároch.

5. Drop Lord

Keď Chef dropne song, ona je celá hot a celé Slovensko je hore nohami. Na piate miesto sme zaradili skladbu, ktorú na albume nájdete pod číslom 11. Pri tracku Drop Lord nás okrem už tradične skvelej produkcie zaujali aj odkazy na staršie tracky či prirovnania, ktorých nájdeme na albume pomerne dosť. Túto vec si vieme predstaviť v slúchadlách pri oddychu, no zároveň sa zaručene jedná o pecku, ktorá bude šľapať aj na koncertoch.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Radikal a Flexking v tracku „DARK“. Krvácanie z uší alebo TOP song leta?

4. Basic 3 ft. Indigo

Skladby Basic sú pri Chefovi neodmysliteľnou záležitosťou a sú akýmsi spôsobom zárukou kvality, čo nám potvrdila aj tretia časť. Zatiaľ čo sa na prvých dvoch Basic bangroch objavil ako hosť Amida, na FR3 tento track obohatil Indigo. My túto zmenu chválime, pretože práve výborná kolaborácia s týmto českým talentom dodala skladbe presne to, čo sme ako poslucháči potrebovali. Ku tejto skladbe by sme sa v blízkej dobe mali dočkať aj videoklipu, ktorý sa točil v Berlíne.

3. Santorini

Skladby tohto typu sme si u Chefa obľúbili už v roku 2015 a sme radi, že sa niečo podobné objavilo aj na tomto albume. Santorini nie je banger, ktorý bude rozbíjať kluby, no koniec koncov na to tento track nie je určený. Je to pomalá vec, ktorá má príjemný vibe a rozhodne podľa nás patrí medzi to najlepšie, čo na treťom pokračovaní Freeridu nájdete.

2. Čo Nám Môžu? ft. Dymer

Skladba, ktorá vyšla spolu s klipom ešte v apríli. Freeride 2 má svoj jasný hit, ktorým je Ráno Mažem Instastory a Freeride 3 zase má Čo Nám Môžu?. Tracky, ktoré vychádzajú z albumov medzi prvými, často bývajú pri záverečných sumároch poslucháčmi podhodnotené. Môže to byť z dôvodu, že sa ich fanúšikovia možno prepočúvajú, čo potom pri konečnom zúčtovaní môže zohrať svoju rolu. Netreba sa však nechať pomýliť, pretože aj v tomto prípade platí, že Čo Nám Môžu? so skvelým Dymerom patrí medzi absolútny strop nie len pri Freeride 3, ale svoje miesto si tento track nájde aj pri sumarizovaní najlepších skladieb prvého polroka 2019.

1. Paradoxy

Samozrejme, prvá priečka sa zvykne meniť podľa aktuálnych pocitov a hudobnej nálady, no s odstupom času a po viacnásobnom vypočutí sme sa rozhodli dať pomyselnú zlatú medailu práve tu. Prvé miesto môže byť pre mnohých fanúšikov prekvapivé. Paradoxy sú bežnou súčasťou života každého z nás a inak to nie je ani u Chefa. Táto skladba to u nás definitívne vyhrala, či už z textového hľadiska poňatia témy, prevedenia, ale aj celkového dojmu, po ktorom sa ku tomuto tracku vždy radi vrátime. Čerešničkou na torte je aj veľká medzinárodná spolupráca na produkcii, kde nájdeme meno azda najlepšieho nemeckého producenta Alexisa Troya.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
5 chýb, ktoré robíš pred vypočutím si novej hudby

 

 

Odporúčame