10 najväčších filmových chýb: Toto nikto nikdy nemal vidieť

Youtube

Youtube

#Chyby sa jednoducho stávajú, to je jasné. Poznáte to z práce, štúdia aj z osobného života. Málokto by ich však očakával vo vysokorozpočtových amerických filmoch, na ktorých mesiace až roky pracujú obrovské tímy ľudí.

Na druhej strane, väčšinu z nich by ste si pravdepodobne nikdy nevšimli. Našťastie, máme tu filmových maniakov, ktorí pravdepodobne pozerajú na filmy s lupou, keďže sa im podarilo objaviť neskutočné množstvo mikroskopických a zároveň skutočne vtipných chýb.

A zatiaľ čo my môžeme mať srandu z toho, ako sa v scéne historického filmu objaví niekto oblečený v dnešnej móde, prípadne, keď sa v obraze objaví ruka niekoho zo štábu, režisérom a tvorcom filmu určite pribudla nejedna vráska.

Ťažko povedať, ako najprv zareagoval taký George Lucas, keď si prvýkrát v hotovom filme všimol, ako stormtrooper vrazil hlavou do rámu dverí. No vyriešil to šalamúnsky – v aktualizovaných verziách prvého filmu Star Wars pridal zvuk nárazu. A je to.

Vo videu, ktoré mapuje desiatku filmových chýb okrem Star Wars nechýbajú ďalšie klasiky – Pán prsteňov, Gladiátor alebo Jurský park. A stojí to za to.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií