10 najnebezpečnejších miest na svete: Všetky sa nachádzajú na jednom kontinente!

nebezpečné miesta

Na niektorých miestach našej planéty obozretnosti nikdy nie je dosť (Zdroj: GettyImages)

#Otázka bezpečnosti hrá pre ľudí pri cestovaní často kľúčovú rolu. Keď sa na to pozrieme z opačnej strany, niektorým lokalitám je lepšie vyhnúť sa veľkým oblúkom. Vieš si tipnúť, kde nájdeš 10 najnebezpečnejších miest na svete? Ak sa vyberieš do tejto časti sveta, dávaj si pozor. 

Ak by si čakal mestá zo Spojených štátov alebo z Európy či dokonca za Ázie, pravdepodobne budeš prekvapený. Menoslov najnebezpečnejších miest na svete sa vzťahuje na kontinent Južnej a Strednej Ameriku. 

10. Belém, Brazília

Ako odmerať nebezpečie v meste? Dá sa to prostredníctvom štatistiky počtu vrážd na 100-tisíc obyvateľov. Top desiatku tohto rebríčka otvára mesto Belém v Brazílii, kde je počet násilných úmrtí v danom pomere na úrovni 71,4. Ide o najväčšie mesto brazílskeho štátu Pará, kde žije približne 1,5 milióna obyvateľov. Ak ale do úvahy berieme aj aglomeráciu, číslo je ešte o milión vyššie.

Ak je ti toto mesto povedomé, je to možno tým, že v Južnej Amerike patrí medzi mestá s najvyšším počtom múzeí, rozvinutou kultúrou a bohatou históriou. To je paradox, však?

9. Ciudad Guyana, Venezuela

Vo venezuelskom meste Ciudad Guyana je počet vrážd na 100-tisíc obyvateľov v počte 80,3. Venezuela celkovo nie je bezpečná krajina, takže ak sa tam rozhodneš vycestovať, bude lepšie, ak si zaobstaráš spoločnosť. Žije tu približne 900-tisíc ľudí a leží vo venezuelskom štáte Bolívar.

V tejto oblasti je značné nerastné bohatstvo a nachádzajú sa tam aj bane. Pre návštevníkov je však oveľa väčším lákadlom nádherná panenská príroda, ktorú v Ciudad Guyana môžu nájsť. Vidieť ju môžeš aj v nižšie priloženom videu, ktoré ti pomôže tento región lepšie spoznať.

8. Ciudad Victoria, Mexiko

Číslo stúpa a my sa šplháme na 83,3 násilných úmrtí na 100-tisíc obyvateľov. V celom meste Ciudad Victoria ich pritom žije približne 332-tisíc. Nejde o oblasť, ktorá by v rámci tých mexických patrila medzi najznámejšie alebo najvyhľadávanejšie medzi turistami.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Saudská Arábia ako nová športová veľmoc: Čo by si mal vedieť o Ronaldovom priekopníckom prestupe?

Od známejšieho Monterrey sa nachádza 246 kilometrov. Zamýšľal si sa inak nad tým, prečo sa toto mesto volá Victoria? Nie, nie je to podľa slávnej britskej kráľovnej. Mexické mesto dostalo názov podľa vôbec prvého prezidenta Mexika v histórii, ktorý sa volal Guadalupe Victoria.

7. Fortaleza, Brazília

Jedno z dejísk majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2014 má od bezpečného poriadne ďaleko. Počet vrážd na 100-tisíc obyvateľov? 83,5. Vo všeobecnosti platí, podobne ako pri ostatných mestách z tohto zoznamu, že ak vo Fortaleze nejdeš na niektoré konkrétne miesta, mal by si to prežiť bez ujmy na zdraví.

Treba však dbať na svoju bezpečnosť, predovšetkým v skorých ranných a večerných hodinách. Zaujímavosťou je, že počas spomínaných MS vo futbale pred deviatimi rokmi sa o Fortaleze nehovorilo v negatívnom svetle. Práve naopak, išlo o jedno z najpopulárnejších dejísk vtedajšieho Mundialu.

6. La Paz, Mexiko

Mesto La Paz je metropolou Bolívie, ale La Paz sa nachádza aj v Mexiku. Je to hlavné mesto mexického štátu Baja California Sur, kde žije približne 250-tisíc obyvateľov. Počet vrážd sa na tomto mieste pohybuje na úrovni 84,8 na 100-tisíc.

Zaujímavosťou je, že v španielčine „la paz“ znamená mier. Ak by si si dal do Google mesto La Paz v Mexiku nájdeš o ňom predovšetkým to, že sú tam skutočne svetové pláže. Je ich tam hneď niekoľko a práve tam turisti najradšej trávia svoj čas.

5. Tijuana, Mexiko

Jedno z najznámejších mexických miest, ktoré môžeš poznať aj z veľkého množstva filmov či seriálov. Tijuana ponúka nielen zábavu, ale bohužiaľ aj nebezpečenstvo. 100,8 vrážd na 100-tisíc obyvateľov je štatistika, ktorá budí rešpekt.

Žije tam viac ako 1,7 milióna ľudí, ktorí prichádzajú do pravidelného kontaktu s veľkým počtom turistov z celého sveta. Tijuana taktiež drží neoficiálny titul hlavného mesta. Ale zrejme inak, ako by si čakal. Toto mesto sa totiž považuje za pivnú metropolu. Ak si náhodou z Plzne, neber si to osobne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Máme pre teba 15 najlepších destinácií leta! Kde sú aktuálne rekordné návaly turistov?

4. Natal, Brazília

„Natal“ v preklade z portugalčiny znamená narodenie, škoda, že reč musíme obrátiť na úmrtia. Na tomto mieste totiž na každých 100-tisíc obyvateľov pripadá až 102,6 vrážd. Natal je hlavné mesto a najväčšie mesto štátu Rio Grande.

Nachádza sa na severovýchode Brazílie a bezpečnosť nie je slovo, ktoré by tu hralo prím. Ale ak sa sem niekedy rozhodneš ísť, určite si daj melón a papáju. Vyvážajú sa odtiaľto do celého sveta a ich kvalita je neodškriepiteľná, chutia skvelo!

3. Acapulco, Mexiko

Ak je Tijuana známa, Acapulco je ešte známejšie. Toto mexické mesto je častým cieľom cestovateľov, ale ľudia neraz zabúdajú na to, že si musia dávať naozaj veľký pozor. 107 násilných úmrtí na 100-tisíc obyvateľov je číslom, ktoré hovorí samo za seba.

V Acapulcu sa, samozrejme, vieš aj kvalitne zabaviť, ale netreba zabúdať svoju vlastnú bezpečnosť. Acapulco pomenovali už starí Aztéci a toto mesto je známe svojím priam dokonalým pobrežím a vynikajúcim jedlom. Ide o jednu z hlavných zastávok svetového gastro turizmu.

2. Caracas, Venezuela

Úprimne, čakal by si, že hlavné mesto Venezuely bude bezpečné? Caracas sa „môže pochváliť“ 111,2 vraždami na 100-tisíc obyvateľov. Ak vycestuješ do Caracasu, zažiješ tam toho vďaka jedinečnej atmosfére, kultúrnym pamiatkam a gastronómii mnoho, avšak, bezpečne sa cítiť asi nebudeš.

Caracas je obrovským centrom spoločenškého života a zaujme tým, že sú v ňom niektoré z najvyšších budov v celej Latinskej Amerike.

1.Los Cabos, Mexiko

Víťazom tohto nepopulárneho rebríčka je Los Cabos so 111,3 vraždami na 100-tisíc obyvateľov. Toto mexické mesto sa nachádza na južnom cípe mexického polostrova Baja California v štáte Baja California Sur. Skladá sa z dvoch miest Cabo San Lucas a San José del Cabo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Obliekaj sa ako najväčšie módne ikony! Coco Chanel, princezná Diana aj Billie Eilish

Zaujímavosťou je, že sú spojené 32 km dlhým rezortným koridorom. Ak by sme mali napísať jedno odvetvie, ktoré je v Los Cabos rozšírené, je to rozhodne rybolov. Ak sa však sám nechceš stať pochúťkou pre „veľké dravé ryby“ a náhodu sa sem vyberieš, buď obozretný. 

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, worldpopulationreview.com
Odporúčame