Obliekaj sa ako najväčšie módne ikony! Coco Chanel, princezná Diana aj Billie Eilish

chanelovský kostým

Obleč sa ako módne ikony (Zdroj: chanel.com)

#Móda je niečo, čo sa neustále mení, formuje a vyvíja. Aj preto každá móda etapa prináša svoje ikony, ktoré jej umožňujú napredovať. Tieto osobnosti svojím štýlom a módnymi výstrelkami ovplyvňujú sféru módy a fashion trendy naprieč celým svetom.

Spomenieš si na niektoré z nich? Osobností je mnoho, stačí si len vybrať, kým sa necháš inšpirovať. Si radšej za klasiku, ktorú poznajú všetky generácie, alebo ideš s dobou a to, čo je nové, ti nie je cudzie?

Prvá generácia

Coco Chanel

Kto by ju nepoznal? Žena, ktorá zmenila svet módy. Nepochybne je jednou z najväčších ikon, ktoré svet poznal. Hoci nemala ľahké detstvo a dospievanie, dostala sa k bohatému dôstojníkovi a ten ju vystrelil do výšin – otvorila si prvý parížsky butik s doplnkami, pretože si nemohla dovoliť šaty vtedajšej módy. Brala to ako motiváciu k tomu, aby šila vlastné oblečenie.

Coco priniesla do módy obtiahnuté šaty s odhaleným chrbtom, tvídové kostýmy či ikonické kabelky, ale aj vlastný parfum – išlo o prvý parfum vôbec, ktorý niesol meno návrhára. Jej životným krédom bolo „Móda odchádza, štýl nikdy“. A toho sa držala počas celej svojej kariéry.

 
Coco Chanel štýl
Chanelovsky rafinovaný štýl (Zdroj: Instagram/vandajanda)

Audrey Hepburn

Táto herečka sa stala ikonou štýlu, naučila ženy elegancii, ale aj dievčenskej jemnosti. Preslávila dodnes obľúbené „malé čierne“ šaty, ktoré sa stali kultom vďaka filmom Raňajky u Tiffanyho aj Sabrina. Po tejto klasike určite siahneš aj ty, ak ideš do nóbl spoločnosti alebo nejakú spoločenskú udalosť, a nevieš, čo na seba.

Chceš aj ty do svojho šatníka preniesť niečo z elegancie Audrey Hepburn? Potom vedz, že k jej ikonickým kúskom a doplnkom patria aj šatka do vlasov, baleríny či populárne trenčkoty, ktoré sú aj v súčasnosti veľkým hitom!

Marilyn Monroe

Marilyn je osobnosť, ktorú poznajú všetci! Známou sa stala vďaka svojim škandálom, ale aj filmovým roliam. Bola stelesnením ženskosti a zmyselnosti svojej doby. 

Obľubovala objemné sukne a priliehavé topy – preferovala oblečenie, ktoré zvýraznilo jej ženské krivky. Svoje outfitové kreácie dopĺňala výrazným, no vkusným líčením, ktoré milovala. Jej poznávacím znamením bol najmä krvavo červený rúž.
Denisa Vyšnovská
Plavkový zvršok a široká sukňa v štýle Marilyn Monroe (Zdroj: Instagram/denisa.vysnovska)

Princezná Diana

Je považovaná za jednu z najlepšie oblečených žien v histórii. Hoci spočiatku pôsobila na verejnosti pomerne nesmelo, postupne si v kombinovaní outfitov nachádzala záľubu. Princezná Diana milovala pastelové blúzky s volánmi či zamatové a zdobené róby. Ale veľakrát dokázala prekvapiť, napríklad svetríkmi či mikinami s nápismi.

Preferovala nadčasovú módu a milovala aj farebné, veselé oblečenie. Nebála sa kombinovať športové oblečenie s elegantnými prvkami, napríklad s luxusnou kabelkou, a jej outfity boli často doplnené perlami či inými vkusnými šperkami.

princezná Diana outfit
Mix ležérnosti a tichej elegancie (Zdroj: Instagram/sweetladylollipop)

Súčasná generácia

Victoria Beckham

Bývalá speváčka je dnes úspešná módna návrhárka, ktorá sa teší obrovskej popularite módnych nadšencov po celom svete. Preslávila sa svojím minimalistickým štýlom a modernou eleganciou, z ktorých čerpá aj vo svojich kolekciách.

Meghan Markle

Manželka princa Harryho sa dá tiež považovať za jednu z ikon súčasnosti. Jej outfity pôsobia sofistikovane, je preto inšpiráciou pre mnohé ženy. Je známa tým, že obľubuje bodky, čistý minimalizmus a klobúky.

Kendall Jenner

Modelka a podnikateľka sa takisto preslávila svojím štýlom. Niet sa čomu čudovať, v rámci rodiny Kardashianovcov-Jennerovcov k móde pričuchla odmalička. Jej šatník je inšpirovaný 90. rokmi minulého storočia. Potrpí si na kvalitné, značkové kúsky, ako napríklad Gucci, Chanel či Yves Saint Laurent. Nebojí sa tiež kombinovať odvážne kúsky s elegantnými.

Billie Eilish

Jej štýl obliekania je svojský. Rovnako ako aj jej hudobná tvorba, pre niektorých možno pôsobí trochu čudne, ale zároveň je jedinečná. Vo svojich outfitoch preferuje vrstvenie odevov, oversize modely, tmavé farby a výrazné doplnky. Jej štýl prezentuje individualitu a slobodu, ktorou prekypuje, preto sa ňou mnoho mladých ľudí rado inšpiruje.

Štýl ktorej z osobností považuješ za najikonickejší?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame