Zrebný a Frlajs fušujú do rapu. Prichádza Navždy spolu

Zrebného a Frlajsa pozná v dnešnej dobe snáď každý mladý človek, ktorý aspoň párkrát do týždňa surfuje po nete. Populárna dvojica slovenských youtuberov, na ktorej sa vďaka ich super videám smejeme už dlhšie obdobie, vypustila v týchto dňoch do éteru novú skladbu Navždy spolu.

Na novej skladbe spolupracoval Zrebný a Frlajs s talentovanou a mladou speváčkou Veronikou Adamičkovou alias  Ronie, ktorá si po boku chalanov zahrala aj v klipe. Song bol nahrávaný v štúdiu OvergroundArt,  o hudbu sa postaral Hoodini, mix mal na starosti Marek Šurin a nad tým všetkým dozoroval ADiss.

Song je o dvojici zaľúbených mladých ľudí,  s ktorými postupne sledujeme prerod ich vzťahu.  Počiatočné zaľúbenie a krásne pocity z novej lásky vystrieda rutina a nezhody. Skončí to autonehodou, po ktorej sa mladý ocitnú v nebi, kde im o láske a vzťahu „káže“ samotný Ježiš, ktorý im zároveň dáva ďalšiu šancu. Dvojica sa preberie po havárií v nemocnici a uvedomí si chyby, ktoré vo vzťahu narobila.

https://www.instagram.com/p/B0L5xmxBhd4/

Na margo piesne sa vyjadrila aj Ronie: „Láska je obrovská vec, netreba ju brať ako samozrejmosť, ani vo vzťahu, ani bez neho. Vážme si ľudí vo svojom živote, užívajme si chvíle strávené v ich blízkosti, ak milujete tak milujte naplno, nenechajte zájsť taký krásny cit do niečoho ako zvyk.Pripomínajte si momenty, ktoré vás spojili a robia vás šťastnými. Robte si radosť navzájom a nevyhľadávajte hádky, domnienky a problémy, tam kde vlastne nie sú. 🙂 Užívajte si každý deň spolu ako by bol posledný, nikdy neviete čo sa môže stať?“ 

Dojímavý videoklip nie je vyplnený len songom, ale aj backstage videom, ktorý skladbu krásne dopĺňa a vysvetľuje celé jej pozadie a zmysel. Zaľúbenú dvojicu si zahral Zrebný a Ronie, Ježiša resp. ošetrovateľa v nemocnici Lukáš Frlajs, ktorého už o pár mesiacov uvidíme v pokračovaní Jakubiskovej úspešnej rozprávky Perinbaba.

Vo  videoklipe účinkujú aj deti z DFS Prvosienka, ktoré song i videoklip krásne dopĺňajú. A že si chalani dali na videoklipe vážne záležať je poznať na prvý pohľad. Premakaný vizuál a rekvizity stáli dokopy viac ako 10 000 EUR.

Okrem uvedenia klipu však chlapci ohlásili aj nový merch, ktorý nesie samotné logo songu.

A čo o projekte hovoria chalani samotní? Matej Zrebný pieseň charakterizoval song  ako „najväčší projekt ich doterajšej tvorby “  a Frlajs sa takto pekne poďakoval svojim fanúšikom:  „Jedno obrovské ďakujem za krásne správy, komenty, zdieľania atď. Páči sa mi že sme otvorili zasa tému, lebo toto čo sme spravili je niečo úplne nové čo tu ešte nebolo. Ďakujem celému teamu za prácu.“

Čo hovoríte na song vy? Páči sa vám samotný text, videoklip a posolstvo, ktoré chalani do song vložili? Mali by pokračovať v podobných vecičkách alebo radšej do rapu nefušovať?

 

 

Odporúčame