Zomierať pre blázna je crazy, Vlado. Matys vydáva skladbu Kharkiv

Martin Matys - Kharkiv

Martin Matys - Kharkiv

Matys a skladba Kharkiv. Nemusíme pripomínať vojenský konflikt, ktorý sa reálne deje hneď za východnými hranicami Slovenska. Dúfame, že sa s touto agresiou Ruska naši čitatelia nestotožňujú. Na Ukrajine zomierajú tisícky ľudí denne. Matky prichádzajú o synov, dcéry o otcov. Od „začiatku“ konfliktu ubehli už takmer 2 mesiace. Slovensko a celý svet sa vo februári spojil, aby akoukoľvek formou obetiam agresie pomohol. A to sa nebavíme o politike, ale o obyčajných ľuďoch.

Ku konfliktu sa vyjdarila kopa osobností, zväčša činy ruského prezidenta odsúdili. Pripravili benefičné koncerty, výťažky potom putovali rovno tam, kde to bolo najpotrebnejšie. Medzi formácie, ktoré sa podpore venovali najaktívnejšie patrí český label Ty Nikdy, ktorého súčasťou je aj slovenský raper Matys. Práve on pred niekoľkými dňami vydal skladbu Kharkiv, ktorý na Ukrajinu posiela niekoľko riadkov.

„Život potrebuje priestor. Človek potrebuje lásku. Zomierať pre blázna je crazy, Vlado. Kurva nechaj si tu válku.“

Dávno vieme, že Martin Matys je jedným z tých, ktorí sa venujú aj témam, ktoré (bohužiaľ) veľa poslucháčov v dnešnej dobe nepočúva. Komentáre pod skladbou nie sú iné, ako pozitívne. „Silný text a uklidňující beat. V 21 století než místo pro válku, už by jsme jako lidstvo měli být na to dost civilizovaní. Život je to nejcennější nikdo by neměl mít právo ho někomu vzít. Čest padlým, slava Ukrajini,“ píše jeden z komentujúcich.

Skladbu si môžeš vypočuť vyššie. O hudbu sa postaral Soul.Dope.95, o mix a master Kenny Rough.

Pre viac článkov klikaj sem.

Credits: Martin Matys IG, Matys Kharkiv YT

Odporúčame