Svetoznáma značka Quiksilver zmenila názov! Aké ďalšie zaujímavosti ti doteraz unikali?

značka quiksilver surfer

Svetoznáma značka Quiksilver je dnes už nazývaná Boardriders (zdroj: Unsplash/gian-luca-pilia)

#Svetoznáma značka Quiksilver, dnes už nazývaná Boardriders, je spoločnosť zameraná na šport a životný štýl. Navrhuje, vyrába a distribuuje oblečenie, obuv a doplnky pre športovcov, najmä surferov, po celom svete. Spoločnosti Quiksilver (Boardriders) a Roxy majú autentické korene a dedičstvo vo vodných aj snežných športoch. Čo si o nej (ne)vedel? Čítaj ďalej a zisti viac!

Kedy? Kde? Ako?

Aktuálne spoločnosť Quiksilver sídli v USA, ale jej pôvod siaha až do Torquaya, ďalekého pobrežného mesta na juhovýchode Austrálie. Vznik sa datuje od roku 1969 a to už je pozoruhodný čas.

(Zdroj: Facebook.com/Quiksilver)

Surfer menom Allan Green sa jedného dňa rozhodol živiť výrobou špecifických šortiek, ktoré mali namiesto zipsu suché zapínanie. Dôraz sa však pritom snažil klásť na dizajn a funkčnosť samotného výrobku. Suché zapínanie sa v tej dobe pokladalo za inováciu, ktorou chcel mladý surfer vštepiť svojim potenciálnym zákazníkom aj ďalšie hodnoty ako je mladosť, víťazstvo, energia, dynamika či charizma. Allan sa nakoniec rozhodol vytvoriť jednu z najsilnejších textilných spoločností na svete, ktorá sa zameriava prioritne na ľudskú spoločnosť, ktorej presakuje život cez všetky póry.

Unikátne logo

K inovatívnym produktom a hodnotám prirodzene patrí aj výstižné logo. To by malo na prvý pohľad umožniť rozpoznať značku a zároveň pomôcť spoločnosti Quiksilver zaujať miesto v povedomí svojich súčasných ale aj budúcich spotrebiteľov. Logo spoločnosti bolo oficiálne vytvorené až v roku 1981. Navrhol ho kalifornský dizajnér Ray Smith, ktorý sa inšpiroval bájnym obrazom „The Great Wave off Kanagawa“ od japonskej maliarky Katsushiky Hokusai.

Tsunami
(Zdroj: Wikipedia.org/Katsushika Hokusai)

Logo Quiksilver zobrazuje dva najcharakteristickejšie prvky športov, ktoré značka presadzuje. Vlna symbolizuje surfovanie a hora súvisí so snowboardovaním. Pôvodné logo z roku 1981 prešlo niekoľkými úpravami. Zmeny nastali v type písma a zmenil sa aj účel samotného loga. Logo Quiksilveru je spôsob, ako chce značka upútať pozornosť, hovoriť bez slov ale aj pripomínať zákazníkom, že je tu pre nich.


Značka Patagonia vyrába oblečenie s láskou k prírode: Ako vzniklo jej slávne logo a prečo sa oplatí našetriť si?


Mladšia sestra, Roxy

V roku 1990, po dosiahnutí veľkého úspechu pánskej rady odevov, sa spoločnosť Quiksilver rozhodla uviesť na trh aj dámsku špecifickú radu s názvom Roxy. V tej dobe neboli ženy surferky podporované v tej miere, v akej bolo mužské pohlavie. Tejto slabiny sa spoločnosť chytila a posunula biznis na vyššiu úroveň. Značka Roxy začala takmer rovnako ako Quiksilver. Prvá kolekcia plaviek sa stala okamžite hitom. Nasledujúci rok preto spoločnosť vytvorila celú radu športového oblečenia. Následne pokračovali v tvorbe odevov s denimom.

V roku 1993 bolo zverejnené logo značky Roxy, ktoré predstavuje dve logá Quiksilver upravené do tvaru srdca. Po uvedení loga, spoločnosť zorganizovala prvé pro surfingového podujatie “Quiksilver/ Roxy“. Koniec 90. rokov ovládlo odvetvie ženského životného štýlu aj vďaka dámskej značky Roxy. Bola prvou svojho druhu a pripravila vhodné pôsobisko pre všetky ostatné ženské spoločnosti zaoberajúce sa surfovaním a životným štýlom.

Veľké zmeny na obzore

Zmena názvu znamená pokrok a začiatok novej fázy vývoja spoločnosti. 8. marca 2017 spoločnosť oznámila, že zmenila názov spoločnosti z Quiksilver na Boardriders.

Od februára 2016 spoločnosť dramaticky upravila štruktúru svojich nákladov, prebudovala celý svoj vývojový systém, zjednodušila distribúciu, znížila nadbytočné zásoby a vniesla do organizácie jasnosť, presnosť a disciplínu. Okrem zmeny názvu, spoločnosť ohlásila aj niekoľko nových iniciatív. Vstúpila do nového partnerstva so spoločnosťou Accor Hotels. Okrem toho na jeseň 2017 otvorila prvý obchodný dom Boardriders v Amerike, v kalifornskom Malibu.

Päť desaťročí za sebou a stále ide vpred

V súčasnosti je spoločnosť Boardriders označovaná za poprednú svetovú spoločnosť, ktorá sa zaoberá životným štýlom outdoorových športov. Okrem toho navrhuje, vyrába a distribuuje kombináciu značkových odevov, zimných športov, golfového vybavenia, obuvi či iných súvisiacich doplnkov. Vedel si, že ýrobky spoločnosti sa predávajú vo viac ako 115 krajinách?

Spoločnosť taktiež podporuje niektorých z najlepších svetových športovcov, organizuje a sponzoruje množstvo súťaží či podujatí, od premiérových medzinárodných podujatí, až po malé komunitné akcie. Boardriders sa stalo viac než len spoločnosťou zaoberajúcou sa módnym oblečením. Je to spoločnosť s hlbokými koreňmi v histórii náročného životného štýlu. Neoddeliteľnou súčasťou značky Boardriders je jej sestra Roxy určená nežnejšiemu pohlaviu.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame