Na východe Slovenska máme unikát: Nová zipline ti vyrazí dych, vyber sa tam na výlet!

Nová zipline ti vyrazí dych.

Nová zipline ti vyrazí dych.(Zdroj: Tlačová správa/Košický región)

#Hoci zipline nie je na Slovensku žiadnou novinkou a užiť si tento adrenalínový zážitok môžeš na rôznych miestach, na východe ide o úplný unikát. Nenechaj si preto ujsť jedinečnú jazdu ponad azúrovo modrú hladinu.

Zipline sa stáva čoraz populárnejším športom na Slovensku. Nechať sa pustiť na lane a užiť si krásy prírody, vyhľadáva stále viac turistov. Tentokrát pritom budú môcť ľudia zavítať už aj na východ Slovenska, a to vďaka odvážnemu projektu, ktorý bol podporený z dotačnej schémy Košického samosprávneho kraja Terra Incognita sumou takmer 200-tisíc eur.


Najúžasnejšie ziplines na Slovensku aj v Európe sú plné adrenalínu: Spustíš sa nad Kubínskou hoľou alebo priepasťou v Chorvátsku?


Dráhu na zipline sa podarilo vybudovať v obci Beňatina. Už aj v tejto obci sa tak môžeš preletieť „ponad azúrovo modrú hladinu populárneho jazera v romatickom prostredí bývalého kameňolomu,“ poznamenali kompetentní z košického regiónu. Jazdu si pritom môže vychutnať takmer každý, dokonca aj deti nad 10 rokov s minimálnou hmotnosťou 40 kg. Maximálna povolená hmotnosť je však 120 kg.

Pre starostu to bola výzva

Starostu obce Štefana Minčáka táto novinka veľmi teší. „Sme malá zemplínska dedinka, ktorá má unikátnu technickú pamiatku, lom s tyrkysovou vodou, ktorý bol ešte donedávna prístupný iba veľmi sparťanským spôsobom. S tímom projektantov sme sa rozhodli to zmeniť. Po tom, čo sme okolo celého lomu vybudovali chodník, pridávame možnosť spustiť sa na lane z jeho najvyššieho bodu až k hladine jazera,“ poznamenal.

Ako ďalej dodal, „bola to výzva, pretože podobná stavba na východe ešte nestojí. Museli sme sa popasovať so všetkými povoleniami, bezpečnosťou istenia aj technickým riešením celého ziplinu.“ Napriek tomu sa im však podarilo projekt vybudovať. Naznačil tiež, že ani zďaleka nekončia a plánujú vybudovať ďalšie zaujímavé atrakcie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto sú slovenskí hokejisti na MS 2022? Naše želiezka v ohni a všetko, čo o nich potrebuješ vedieť!

Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, Tlačová správa
Odporúčame