7 beauty tipov, vďaka ktorým tvoja pleť zažiari aj v zime: Šiesty je naozaj dôležitý!

Dievčatá s maskami proti čiernym kruhom

Nezabúdaj na svoju pokožku ani v zime (Zdroj: freepik/wayhomestudio)

#Teploty klesajú, vo vzduchu je chlad a sezóna hrejivých svetrov je v plnom prúde. So všetkou zábavou, ktorú zima prináša, prináša aj suchý vzduch a chladné počasie, ktoré môže v tvojej pokožke navodiť zmätok. Je preto dôležité osvojiť si správne návyky aj pri odličovaní a celkovej kozmetickej starostlivosti.

#1 Upokojujúci čistiaci prostriedok

Čistenie je prvým a najdôležitejším krokom v tvojej dennej rutine. Takže ak sa budeš chcieť zbaviť make-upu, nečistôt a olejov, siahni po čistiacom prostriedku, ktorý pokožku ošetruje jemne a nezbavuje ju potrebnej vlhkosti. Vhodné sú napríklad balzamy a čistiace prostriedky bez obsahu mydla.

#2 Hydratačný krém

Počas zimy je potrebné používať intenzívnejší hydratačný krém, ktorý obsahuje napríklad aj kyselinu hyalurónovú. Tá totiž do pokožky vťahuje vodu a chráni ju pred vysušovaním od chladného vzduchu. Odporúčame ti napríklad krémy obsahujúce ľahké prírodné oleje, potrebné vitamíny a mastné kyseliny, ktorú pleť dokážu vyživovať, chrániť a hydratovať.

#3 Pleťový olej

Pleťové oleje majú veľa výživných výhod, ale jednou z ich tajných schopností je, že pomáhajú zachytiť a uzamknúť potrebnú vlhkosť v pokožke. Pred spaním, po aplikovaní nočného hydratačného krému, nanes na pleť aj niekoľko kvapiek pleťového oleja. Pozor, ak máš skôr mastnú pleť so sklonom k akné, vyberaj si oleje určené špeciálne pre túto problematickú pokožku.

dievča si aplikuje pleťový olej na tvár
Do svojej bežnej rutiny skús zaradiť aj pleťový olej (Zdroj: GettyImages)

#4 Peeling

Táto procedúra (nazývaná aj exfoliácia) zaisťuje, že odstraňuje všetky odumreté kožné bunky, ktoré sa môžu odlupovať a byť príčinou suchej pokožky. Peeling navyše pomáha hydratačnému krému a iným kozmetickým produktom skutočne do pleti vsiaknuť. Základom ale je používať jemnejšie zloženie ako v lete a aplikovať peeling menej často.

Dobrá rada: Existuje celý rad peelingov, od mechanických až po chemické, ktoré sú však pomerne silné a nie je dobré robiť ich v domácich podmienkach. Obľúbené sú tiež enzymatické peelingy, ktoré odstraňujú staré vrstvy pokožky pomocou enzýmov.

#5 Hydratačná pleťová maska

Akokoľvek skvelá môže byť dobrá maska ​​proti čiernym bodkám alebo vyrážkam, niektoré môžu mať zloženie, ktoré v zimných mesiacoch pôsobí príliš drsne a vysušujúco. Hľadaj teda radšej masky s hydratačnými zmäkčujúcimi látkami spolu s aktívnejšími hydratačnými zložkami, ako sú vitamín E a ceramidy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Burning Man sa ti vryje doslova pod kožu: Eva s priateľom navštívili legendárny festival, sprchovanie je vraj v púšti zbytočné
Dievčina so SPF krémom v zime
Ochrániť pleť pred UV žiarením je jednou z hlavných podmienok zdravej pleti aj v zime (Zdroj: GettyImages)

#6 SPF po celý rok

Používanie ochranného faktora proti UV žiareniu je dôležité počas celého roka! Pokožka potrebuje ochranu pred slnkom aj vtedy, keď je vonku chladnejšie a pod mrakom. Žiarenie totiž preniká vrstvami atmosféry aj cez tmavšiu oblohu. A dokonca aj malé množstvo žiarenia môže viesť k poškodeniu, ktoré vedie vráskam, pigmentovým škvrnám, starnutiu pokožky či dokonca k rakovine kože. Dokonca aj mastná pokožka je pri narušení UV žiarením náchylnejšia na vznik pórov a poškodenia.

Chystáš sa na hory? Tak bez SPF ani na krok. Vďaka bielej vrstve snehu je UV žiarenie ešte intenzívnejšie, zbaľ si ten najvyšší možný faktor!

#7 Nezabudni chrániť svoje pery

Pokožka na ústach je tenká a ľahko stráca vlhkosť, čo môže viesť k suchým, šupinatým a popraskaným perám. Vždy je dôležité mať so sebou dobrý balzam na pery, ktorý ich opätovne zvláčni a ochráni. Nielenže takéto balzamy poskytujú dodatočnú fyzickú vrstvu medzi tvojimi perami a studeným vzduchom, ale dodávajú im aj základné živiny, ktoré udržujú pery zvlhčené a zdravé.

Meníš svoju rutinu v zimných mesiacoch?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame