Zostáva pár dní do turnaja UFC 251: Na ostrove v Abu Dhabi nás čakajú prvé zápasy, premiéra Procházku aj titulové bitky

UFC 251 bude na tomto ostrove

UFC 251 bude prvý turnaj na ostrove (Zdroj: Instagram.com/UFC)

#Nie je to tak dávno, čo prezident UFC Dana White predstavil novinku Fight Island, čiže ostrov, na ktorom budú prebiehať číslované aj nečíslované turnaje. Po mnohých špekuláciách, kde budú zápasy prebiehať, bolo najlepšou voľbou pre UFC Abu Dhabi v Saudskej Arábii.

Historicky prvý turnaj na tomto ostrove UFC 251 je naplánovaný na sobotu 11. júla. Našlapaná hlavná karta sľubuje titulové duely vo welterovej, perovej a bantamovej váhe. Prelims kartu uzavrie suverénne najlepší česko-slovenský bojovník v poloťažkej váhe, Jiří Procházka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc),

Oezdemir bude ťažký oriešok

Po podpise zmluvy na 6 zápasov UFC ponúklo Jiřímu Procházkovi Volkana Oezdemira. Procházka neváhal a túto veľkú výzvu vzal. Kameňom úrazu pre Jiřího by mohlo byť, že posledný zápas v klietke mal v roku 2017 na turnaji Fusion FN 16. Procházka však hlási, že to nebude žiadny problém a svoju premiéru v UFC neplánuje skončiť inak, než víťazne.

Volkan „No Time“ Oezdemir je momentálne 10. najlepší bojovník v rebríčku poloťažkých váh a všetky svoje prehry mal s absolútnou svetovou špičkou. Nechajme sa prekvapiť, ako sa popasuje so šampiónom japonského Rizinu a držiteľom 10 výhier v rade.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jiří Procházka (@jirkaprochazka),

3 opasky šampióna v hre

Henry Cejudo po jeho poslednej úspešnej titulovej obhajobe na turnaji UFC 249 ukončil kariéru. Titul v bantamovej váhe ostal voľný a v sobotu sa oň pobijú Petr Yan a veterán José Aldo. Yan ohlasuje rýchle víťazstvo: Nechcem dovoliť rozhodcom, aby rozhodovali o tom, či sa môj sen splní, alebo nie. Rozhodnem to sám a pred limitom! Chcete vidieť vojnu? Ja vám ju ukážem!“

Perovú váhu čaká titulová odveta medzi Alexandrom Volkanovskim a Maxom Hollowayom. V ich prvom zápase, hlavne vďaka skvelým low kickom, ťahal za dlhší koniec Volkanovski. V pomerne jednoznačnom zápase zvíťazil na body.

Celý turnaj UFC 251 uzavrie duel Usman vs. Masvidal. Pôvodne mal do titulového zápasu nastúpiť Gilbert Burns. Ten bol však pozitívne testovaný na koronavírus a šance sa chopil húževnatý Jorge Masvidal. Kto sú tvoji favoriti v týchto súbojoch? Podeľ sa s nami o tvoje tipy dole v komentároch.

Zaujíma ťa životný príbeh Karlosa Vémolu vyrozprávaný neskutočne pútavým spôsobom? Čítaj túto knihu!

Zdroj: Instagram.com/UFC, mmashorties.cz
Odporúčame