Obrovská chyba firmy: Svojmu zamestnancovi vyplatili poriadny balík peňazí: Zo dňa na deň sa stal boháčom

Firma svojmu zamestnancovi vyplatili poriadny balík peňazí.

Firma svojmu zamestnancovi vyplatili poriadny balík peňazí. (Zdroj: Unsplash.com/ rupixen.com)

#Čilska firma urobila obrovskú chybu, kvôli ktorej sa z obyčajného pracovníka stal zo dňa na deň boháč s poriadnym balíkom peňazí. Firma totiž svojmu zamestnancovi poslala viac ako 300 mesačných výplat naraz. Po obdržaní takého obnosu podal muž výpoveď a vo firme sa už neukázal.

Firma CIAL Alimentos, ktorá spravuje značky ako Winter, La Preferdia či San Jorge, pravdepodobne dlho nezabudne na obrovskú chybu, ktorú sa im podarilo urobiť. Koncom mája sa totiž na mzdové oddelenie obrátil muž, ktorý pracoval na pozícii asistenta dispečingu. Ten mal na účte údajne spozorovať obrovskú mzdu, ktorú mu firma vyplatila. Zástupca manažéra sa po tomto zistení okamžite obrátil na oddelenie ľudských zdrojov, kde malo k chybe dôjsť. Informáciu o nesprávnej platbe mu potvrdili.

Namiesto 500 000 čilských pesos, čo je približne 500 eur, mu totiž firma zaplatila 165 388 851 čilských pesos, čo je približne 170 000 eur. V prepočte mu tak poslali viac ako 300 násobok jeho výplaty. Zamestnanca preto okamžite kontaktovali a požiadali ho, aby chybnú čiastku zaslal späť. „Bol informovaný a oboznámený, že tieto peniaze nezodpovedajú zaplateniu žiadnej služby,“ podľa portálu dfmas.df.cl sa to uvádza v podanej žalobe.

Na účet mu prišla obrovská suma peňazí.
Na účet mu prišla obrovská suma peňazí. (Zdroj: Unsplash.com/Carlos Muza)

Na druhý deň, kedy malo dôjsť k náprave, sa však zamestnanec vo firme už neukázal. Okrem toho taktiež nezdvíhal telefón a ani neodpisoval na SMS-ky. Firme sa ozval až o 11:00, pričom sa ospravedlnil, že údajne zaspal a do banky pôjde neskôr. Spoločnosti sa však už osobne viac neozval. Namiesto toho im cez svojho právnika doručil list o svojej výpovedi. Firma sa rozhodla svoje peniaze žiadať právnou cestou.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, dfmas.df.cl
Odporúčame