Dobrý úmysel panej bol v skutočnosti bizár: Neuveríš, čo priniesla na veterinu namiesto mláďaťa ježka

Po príchode na kliniku sa zistilo, že záchranárka zvieratka nemala až tak pravdu (Zdroj: Freepik/jcomp)

#Byť vnímavý k svojmu okoliu a pomáhať slabším je základ. S dobrou mienkou určite konala aj táto pani, ktorá sa (síce nevedomky) postarala o obrovskú kuriozitu. Namiesto zachráneného mladého ježka priniesla na veterinu niečo celkom iné. Veterinárna lekárka sa po otvorení prepravky náramne pobavila.

Pomoc zvieratku s dobrým úmyslom  

Milovníčka zvierat kontaktovala záchranné stredisko zvierat, že našla malého ježka, ktorého dokázala len v poslednej sekunde zachrániť z cesty. Prichýlila ho vo svojom dome, umiestnila ho do prepravky a pripravila mu tam aj občerstvenie. Znepokojil ju fakt, že „zvieratko“ zostalo celú noc  bez pohybu a močenia.  

Anonymná seniorka priniesla na druhý deň ráno krabicu s ježkom na zvieraciu kliniku Wildlife v Cheshire po tom, čo mu s dobrým úmyslom poskytla niekoľko hodín opatery. Staršia dáma zostala v šoku po tom, čo si vypočula slová veterinárky.

Odhalenie pravdy

Po príchode na kliniku sa zistilo, že záchranárka zvieratka nemala až tak pravdu. Lekárka ihneď po otvorení boxu vedela, že nejde o ježka, ale o čiapku.

„Bola to staršia pani, vo veku okolo 60 alebo 70 rokov. Určite mala dobré úmysly, no bola tak sústredená pre dobrú vec, že si nevšimla, o čo ide. „Zvieratko“ strčila do krabice, dala mu jedlo pre mačky a nechala ho na teplom a tmavom mieste. Urobil všetko správne, až na to, že sa na zvieratko poriadne nepozrela, lebo ho nechcela vystresovať,“ uviedla pre Independent veterinárka Janet Kotze.

 

Nebola prvá

Dôchodkyňa nebola ani zďaleka prvá, ktorá sa takéhoto omylu z nepozornosti dopustila. Podľa slov veterinárnej lekárky nie je nič výnimočné, ak ľudia prinesú niečo netypické. „Raz sem niekto priniesol bábiku, v ktorej sa zasekla vrana. Bolo to zvláštne, každý deň nás prekvapí niekto iný,“ dodala.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tento ostrov je najhustejšie obývané miesto na planéte: Miestni nemajú kde pochovávať nebožtíkov

„U nás ľudia zvyčajne vypisujú formuláre, no v tomto prípade sme sa do tejto fázy nedostali. Priniesla krabicu a odišla. Jedno sa však musí uznať, má zlaté srdce,“ zhodnotila veterinárka na margo panej.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame