Tento ostrov je najhustejšie obývané miesto na planéte: Miestni nemajú kde pochovávať nebožtíkov

Ostrov v Karibskom mori, ktorý nesie názov Santa Cruz del Islote, je považovaný za najzaľudnenejší ostrov našej planéty (Zdroj: Freepik/wirestock)

#Na svete nájdeš miesto, ktoré sa považuje za najosídlenejšie miesto a ľudia žijú na takmer každom metri štvorcovom. Tajuplný ostrov aj napriek tomuto titulu ukrýva menej než stovku domácností. Pravdepodobne by sa tam introverti dlho neohriali. Okrem veľkého množstva susedov na obyvateľov striehnu problémy, ktoré si bežný človek nedokáže predstaviť.

Nenápadný ostrov plný ľudí

Ostrov v Karibskom mori, ktorý nesie názov Santa Cruz del Islote, je považovaný za najzaľudnenejší ostrov našej planéty. Nachádza sa približne 2 hodiny cesty loďou od kolumbijského pobrežia a podľa informácií, ktoré uvádza LadBible, tu nájdeš 97 domácností.

Ide o umelo vytvorenú pevninu, ktorá má rozlohu menšiu ako 1 kilometer štvorcový, pričom je domovom viac ako tisícky obyvateľov. Podľa zdroju ide o príbuzných zo 45 rodín. Priestoru je kriticky málo, preto tu nájdeš len 4 hlavné ulice, po ktorých sa domáci presúvajú výhradne peši.

 

Chýbajú základné služby

Na ostrove by si len márne hľadal bežnú občiansku vybavenosť. Okrem toho, že je nemocnica luxusom, na ktorý sa pacientovi skladajú všetci obyvatelia, nemôžu domorodci počítať ani s prísunom pitnej vody (ako úžitkovú využívajú vodu z mora, v prípade pitnej sú odkázaní na dovoz z najbližšej pevniny) či elektrickej energie, ktorú majú iba vďaka vlastnému generátoru napojenému na solárnu stanicu.

Chýbajúcou zložkou je aj polícia, ktorá údajne ani nie je potreba – obyvatelia pociťujú mieru bezpečia, vďaka ktorému sa ani nezamykajú vo svojich príbytkoch. Problém tak nespočíva len v bežnom fungovaní či udržiavaní hygieny, ale aj v delikátnej veci, akou je napríklad dôstojné naloženie s nebožtíkmi. Tých pre nedostatok miesta pochovávajú na susednom ostrove!

Aký je život miestnych?

Žiť v takýchto podmienkach je určite náročné, no predpokladáme, že to má svoje čaro. Ich obživou je prevažne rybolov, no finančne im pomáha aj rozmáhajúci sa turizmus. Dokážeš si predstaviť, že by si takto žil?

Okrem toho, že niekedy musia vyjsť so zásobou pitnej vody pokojne aj niekoľko dní, doslova sa topia aj v odpadkoch. Tie im odnášajú raz týždenne, výnimočne sa stáva, že medzi smeťami žijú aj mesiac.

Ako sme už spomínali, zdravotná starostlivosť miestnych je viac než nedostatočná. Pre akútne prípady chodí spomínaná pobrežná  pomoc z pevniny, v neprítomnosti lekára (ktorý na ostrov zavíta raz za dva týždne) sa o občanov stará miesta zdravotná sestra.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame