“Zabijem, zarobím, cítim sa nažive.” Raper Sen vydáva unikátny filmový videoklip „NAŽIVE“

Sen vydal 24. februára svoj debutový videoklip k singlu “NAŽIVE” pod hlavičkou vydavateľstva Universal Music.

Ide o jeho prvý počin v roku 2021. Rodným mestom umelca je Čadca, kde Sen prvýkrát pričuchol k hudbe ako 15-ročný. Prvé kroky viedli ku tvoreniu beatov. “Vždy som chcel robiť rap, ale nedostal som sa za mikrofón až do januára 2020, kedy som začal nahrávať svoj debutový projekt Domov sa kníšem. Potom nasledoval singel „Neruším“ a ďalšie EP s názvom Jedno z mojich mien. Po podpísaní zmluvy s Universal Music v decembri som okamžite vydal troj-singel „So mnou Sen„.

Kvôli hudobnému zázemiu, hre na gitaru a celkovú muzikálnosť je hudba od Sna originálna, často prechádza do spievaných pasáží sprevádzaných len akustickou gitarou. Umelec má dlhé roky skúsenosti s tvorbou beatov a tak nemá problém s klasickejším hip-hopom či najaktuálnejším trapom. Napriek tomu, že mladý raper vydáva len niečo cez rok, už teraz má za sebou spolupráce s Hugo Toxxxom, Duchom, Viktorom Sheenom, Peyseyko808 a na Instagrame mu podporu vyjadril aj Stein27.

Sen, vtedy ešte pod pseudonymom Mylk Chocolate produkoval aj track “Neviditelnej” od Kontrafaktu, so Sheenom a Calinom na feate.

S novým rokom dostal Sen myšlienku sústrediť sa na skôr na formát singlov s videoklipmi a tak vznikol aj track „NAŽIVE“. Sen: “Hneď ako som napísal úvodné: „Zabijem, zarobím, cítim sa nažive…“ som vedel, že ma to zavedie k sociálnej téme, ktorú som žil a stále žijem dlhé roky. Okamžite mi napadol námet na klip, ktorý som predložil režisérovi Kristiánovi Grupáčovi a ten premenil ideu na filmový videoklip. Vďaka hercovi Michalovi Kinikovi, Jiřímu Svobodovi a mojim chalanom sa nám podarilo dokonalo vykresliť atmosféru celého tracku. Natáčanie trvalo 2 dni. Najdôležitejší bol prvý deň, ktorý sme strávili na píle v Starej Bystrici, kde sme čelili tuhej zime a dažďu so snehom (Kysuce haha). Kruté podmienky, ale výsledok stojí za to. Vďaka celému tímu a labelu za pomoc pri tvorbe.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Taipaní jed a fresh new school? Taipan Haze prichádza s novinkou "RARARA"
Odporúčame