Taipaní jed a fresh new school? Taipan Haze prichádza s novinkou „RARARA“

taipan haze

Raper Taipan Haze prichádza na scénu s novinkami. 6. októbra vyšiel jeho oficiálny videoklip k novému EP. Nasledujúci deň sa na streamoch objavil aj samotný projekt EP, ktorý obsahuje osem kvalitných skladieb. 

Toto EP fanúšikom rapového sveta zaručí dávku novej a originálnej hudby. Taipan si na túto novinku prizval aj hostí, a to konkrétne raperku Saimonsu a rapera z LA Rauniiho. Spolupráca s týmito interpretmi vznikla úplne spontánne, no vďaka ich podobnému štýlu tvorby je úspešná.

„EP High vzniklo pred rokom a pól. Bolo to rýchle a prirodzené, keďže som nepísal texty, ale tvoril podľa pocitu a opisoval som momenty, ktoré som v tú dobu žil. Dlhé noci aj rána som bol zavretý v štúdiu so slúchadlami na ušiach a hľadal som svoj vlastný sound. Čo sa mi aj podarilo! 

Je zvykom, že každý raper by mal hovoriť pravdu. Tá moja je, že som konzumoval veľa marihuany a aj iné látky, v skratke povedané trap life. Pravda je aj taká, že mi to pomohlo k tomu, čo som chcel docieliť, a to je spraviť na Slovensku hudbu, ktorú nikto nespravil. Na základe toho, čo som v tú dobu žil, sa aj volá moje prvé EP – HIGH! 

Po nejakom čase sa môj život zmenil, našiel som si ženu, ktorá má dala do pucu. Začalo sa mi finančne dariť a moju hudbu to dalo na úplne inú trať. Už to nebol len Flex, ale aj odkaz, ktorý mal hĺbku,“ hovorí Taipan o svojej ceste

„Nechcel som vydávať EP High, pretože som nahral niekoľko ďalších trackov, ktoré sú na inej úrovni, ale povedal som si, že ľudia musia poznať Taipana z čias, kedy sa vyvíjal a to z toho dôvodu, aby porozumeli ďalším projektom,“ opísal interpret svoje nové EP.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pil C, Supa a Delik. Song „Dekadentný“ otvára oči dodnes

Taipan sa na slovenskej scéne objavuje len teraz, no na svojej kvalite pracuje už roky. Vyznačuje sa špeciálnou lyrikou, textami s pridanou hodnotou a ľudia ho môžu spoznať vďaka kvalitnej práci s hlasom. V budúcnosti toho chystá oveľa viac. Pripravuje aj album, takže sa určite máme na čo tešiť!

Odporúčame