„Za jeden tím“ – futbalová hymna od Majselfa so Šortym (VIDEO)

Kombinácia futbalu, motivácie a rapu? Majself, Šorty, Dlugosh a Milan Lieskovský si pripravili novinku s názvom „Za jeden tím“, ktorá má slúžiť ako hymna pre slovenských futbalových reprezentantov do 19 rokov.

„Za jeden tím“

Spoločne za cieľom, ktorým je čo najlepšia reprezentácia Slovenska. Už 18.júna 2022 štartujú u nás majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov a potrvajú do 1.júla. Účastníkom bude aj slovenský tím tejto vekovej kategórie, ktorý čaká prvý duel v sobotu o 18:30 proti rovesníkom z Francúzska.

Štvorica Majself, Šorty, Dlugosh a Milan Lieskovský sa rozhodla vytvoriť „Sokolíkom“ hymnu, ktorá by mala mladých chalanov pred doposiaľ zrejme najväčšou výzvou ich doterajšej kariéry správnym spôsobom nabudiť.

Športové hymny sa v našich končinách väčšinou uberajú dvomi smermi. Buď sa ľuďom veľmi rýchlo dostanú pod kožu a následne sú súčasťou našich životov ešte niekoľko rokov po podujatí, pri ktorého príležitosti vznikli, alebo veľmi rýchlo zapadnú prachom a po niekoľkých dňoch si na ne nikto ani nespomenie.

Táto skladba má potenciál aj kvalitné spracovanie. Bude preto zaujímavé sledovať, aký osud postihne aktuálnu futbalovú hymnu pre slovenskú reprezentáciu do 19 rokov. V najbližších dňoch ale „Za jeden tím“ budete počuť zrejme často, predovšetkým v rádiu Europa 2, ktoré sa na tvorbe songu spolupodieľalo.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Slovenský futbalový zväz – SFZ 

Odporúčame