TikTokerka Petra Hasarová natočila vtipné video: V paródii reaguje na český zjav Shopaholic Adel

čast obrazovky s youtube

Youtuberka a Tiktokerka Petra Hasarová natočila video, v ktorom vtipne paroduje bizarnú Shopaholic Adel (Unsplash/NordWood Themes)

#V najnovšom videu Youtuberky a TikTokerky Petry Hasarovej uvidíš vtipnú paródiu na istú bizarnú postavičku z Česka. Petra v ňom svojim divákov ukazuje svoj nákup z Lidlu. Robí to presne v duchu, v akom sa nesú videa aj spomínaného internetového zjavu našich susedov. Zasmeješ sa, možno si pozrieš jej ďalšie videá, možno nie. No pri prezeraní výtvorov, ktorými internet zásobuje Youtuberka Shopaholic Adel a na ktoré Petra reagovala, budeš len krútiť hlavou. Shopaholic Adel sme ti už trochu priblížili v staršom článku. Dnes by sme si ju mohli priblížiť trochu viac.

Vtipná paródia

Predstav si situáciu: Rád nakupuješ, no a napríklad práve dnes cítiš, že je ten deň, kedy by si si chcel niečo nové kúpiť. Môže to byť oblečenie, posteľ pre psa, potraviny, proste čokoľvek. Tešíš sa, povedzme, že minieš aj nemalú sumu peňazí. Tvoja radosť z nových vecí je úprimná a robíš to predovšetkým pre seba, takže ti ani nenapadne natočiť si vybaľovanie svojho nákupu a celé to zdieľať so svojimi fanúšikmi (ak by si aj nejakých mal). Ale ak by si to aj urobil, vždy sa môže nájsť niekto, kto sa rád s tebou o túto radosť podelí. Napriek tomu, že väčšine ľudí sa to aj tak bude zdať pomerne absurdné.

V prípade Shopaholic Adel však prevládajú skôr negatívne reakcie. Je tomu tak preto, lebo Adela má do dnešných dní na svojom konte viacero káuz a kontroverzií, ktoré na československej internetovej scéne riešilo už viacero postáv. Napríklad aj Duklock. No a spomenutú absurdnosť tejto myšlienky zachytila trefne Petra. Ale späť ku Youtuberke Adel. Možno ti napadlo, že prečo vlastne niekto točí videá, na ktorých sa ľudia zabávajú, no evidentne nie tak, ako to dotyčný plánoval? Práve pri tejto otázke sa dostávame k jadru toho, prečo Shopaholic Adel leží v žalúdku toľkým Youtuberom.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Petra Hasarová (@petra_hasarova)

 

Kto je Shopaholic Adel?

Adel na seba po prvýkrát upozornila v Česko Slovenskej SuperStar. Tam predviedla jeden z najhorších výkonov, ktorý ešte doplnila krátkym tancom. Ak si toto vystúpenie pozrieš, určite uznáš, že jej k celkovému hodnoteniu rozhodne nepomohol. Už vtedy však bolo zjavné, že Adel sa pred kamerami nehanbí. Hoci postúpila len do Hviezdnej roty, túžba po pozornosti v nej len zosilnela. Tak, ako aj niektorí iní neúspešní superstáristi, aj ona čoskoro prešla na sociálne siete a časom sa stala dokonca internetovou celebritou. Neprekvapí, že za istý čas si vybudovala slušný počet sledovateľov.

Dnes má dokonca vlastnú vizitku. Okrem mena je na nej uvedené aj to, že je Youtuberka a influencerka. Zrejme pre prípad, že by o tom niektorí z jej fanúšikov náhodou nevedel, alebo pochyboval. Pokiaľ máš aj v dnešnej dobe pocit, že pripravovanie video obsahu nie je tak celkom plnohodnotným zamestnaním, Adel má vo veciach jasno. V jednom zo svojich príspevkov spomenula, že má na túto profesiu dokonca živnostenský list. Ak teda patríš k začínajúcim influencerom a chceš osloviť na spoluprácu skutočného profesionálna, už vieš, za kým máš ísť. Tvojmu menu a značke to ale veľmi nepomôže.

Vlastné bilboardy a Markétka

Shopaholic Adel mala pred pár mesiacmi aj vlastné bilboardy. Na youtuberskej scéne sa rýchlo začali objavovať názory, že Adel si neuvedomuje komickosť celého svojho prezentovania sa. Napriek tomu bola väčšina z jej príspevkov relatívne neškodná a vzbudzovala skôr úsmev, ako odpor. Posledný rok však vypuklo niekoľko káuz, ktoré postupne menili obraz tejto Youtuberky. K horšiemu.

Pozornosť na seba upútala napríklad aj svojou bábikou, ktorej venovala hneď niekoľko videí. Bábiku pomenovala Markétka. Adel o nej vo videách tvrdila, že je to jej dieťa, keďže skutočné deti vraj mať nemôže. S Markétkou sa rozprávala a brávala ju na prechádzky. Reakcie divákov na seba nenechali dlho čakať, a tie od Adel tiež nie. Vetu „Spadla už niekedy Markétke hlava? Príde ti normálne toto písať, deb*l?“ ti dnes určite nájde aj Google. Na to, či je Shopaholic Adel len dobrou herečkou, alebo sú jej prehnané reakcie (predovšetkým na negatívne komentáre) úprimné, si už utvor názor sám.

Úlovky z obchodov

Časť Adelinho obsahu tvoria aj videá z návštevy rôznych obchodov, o ktorých sme písali na začiatku článku. V Petrinom videu započuješ aj vtipnú narážku na fakt, že Adela nie je len Youtuberkou, ale aj úspešnou influencerkou, a teda si môže dovoliť nakupovať v obchodoch za vlastné peniaze. Je ale pravdou, že tieto videá môžu skutočným fanúšikom dodať napríklad inšpiráciu, prípadne viesť k príjemnej debate. Vzhľadom na skutočnosť, že Shopaholic Adel stále tvorí a nevyzerá, že by s tým plánovala skončiť, musíme pripustiť aj túto možnosť.

Aký máš názor na Petrino video?

Sleduj náš instagram

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame