Samey, Boy Wonder aj Jancucik: Festival digitálnej kultúry YouTopia 2022 púšťa do sveta program

Festival digitálnej kultúry YouTopia 2022 púšťa do sveta program

Festival digitálnej kultúry YouTopia 2022 púšťa do sveta program. (Zdroj: youtopia.sk)

#Posledný septembrový víkend v Trnave ukážu hviezdy slovenského internetu a parádni hudobníci. Štvrtý ročník festivalu digitálnej kultúry v piatok a v sobotu 23. a 24. septembra ponúkne prierez tým najzaujímavejším a najlepším, čo slovenský internet v poslednom roku vyprodukoval – koncerty, diskusie, workshopy aj oceňovanie najlepšieho slovenského klipu. Organizátori predstavujú podrobný program, lahodiaci oku aj uchu každého, kto sa túla digitálnym svetom.

Cez deň stretneš digitálne hviezdy

YouTopia 2022 rozdelí program do dvoch sekcií. V tej dennej návštevníkov potešia premietania najlepších slovenských videoklipov z posledných rokov, ale aj besedy a diskusie o zákulisí úspešných internetových projektov. V piatok sa zastavia tvorcovia podcastu PiatočekTony Dúbravec vyspovedá dvojicu stand-up komikov Jakuba Zitrona Ťapáka a Jakuba Gulíka. V sobotu sa na pódiu predstavia youtuberka Jancucik a Vala a Miška z obľúbeného podcastu Sexuálna výchova. Denný program doplní v sobotu workshop o tvorbe domáceho nahrávacieho štúdia aj udelenie ceny pre najlepší videoklip roka.

Večer si užiješ koncerty 

Piatkový hudobný program YouTopie otvorí energického Porsche Boya, ktorý do rapu sviežo mieša aj house garage aj techno. Večer bude pokračovať koncertom Marka Damiana, ktorého vlaňajší debutový album Blažená Nevedomosť sa dostal do výberov niekoľkých hudobných ocenení. Piatok večer uzavrie už legendárny Samey, jeden z top rapperov na česko-slovenskej scéne.

Sobotný večer vo veľkom štýle odpáli Boy Wonder. Trnavčan na domácej pôde na Nádvorí pod holým nebom predstaví svoj nový album, na ktorý sme čakali dekádu. Platňun Jeseň 2015: Človek z planéty Zem na YouTopii aj pokrstí, a to si netreba nechať ujsť. Po ňom vystúpi vychádzajúca hviezda, dievčenská dvojica monos, a sobotný večer na basových linkách uzavrú DJ-i Sub:Tearz.

Celý program YouTopie 2022 nájdeš na Štefánikovej 4 v Trnave. Adresa v sebe spája kultúrne centrum Malý Berlín, pivničný Kubik a úžasné priestory Nádvoria, nového verejného priestoru v historickom jadre Trnavy. Tam nesmieš chýbať 23. a 24. septembra a viac informácií o programe a vstupenkách nájdeš na webe www.youtopia.sk.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ako začínali najväčšie celebrity súčasnosti? Cardi B za pokladňou, Margot Robbie v Subway, Madonnu vyhodili za napadnutie zákazníka!
plagát YouTopia 2022
(Zdroj: YouTopia)
Zdroj: Tlačová správa/YouTopia
Odporúčame