Ako začínali najväčšie celebrity súčasnosti? Cardi B za pokladňou, Margot Robbie v Subway, Madonnu vyhodili za napadnutie zákazníka!

Margot Robbie začínala v Subway (Zdroj: HDWallpapers/Creative Commons Attribution-ShareAlike)

#Aj celebrity sú len ľudia. Každý nezačínal ako profesionálny herec. Preto si predstavíme 20 celebrít a ich začiatky. Nemyslíme však prvé úlohy, ktoré od veľkých štúdií dostali, ale prvú prácu, ktorú ešte v mladom tínedžerskom veku vykonávali. Vedel si, že aj tie najväčšie hviezdy súčasnosti kedysi roznášali jedlo, pracovali v salónoch a vo fast-foodoch?


Celebrity kedysi a dnes: 8 hollywoodskych hercov, ktorých by si na začiatku ich kariéry zaručene nespoznal


Margot Robbie

Kedysi: Jedna z najžiadanejších herečiek súčasnosti začínala vo fast-foode Subway, kde predávala bagety a sendviče. Vo svojej práci bola perfekcionistka. Priznáva, že už do Subway príliš nechodí, lebo má chorobu z povolania sledovať zamestnancov a opravovať ich postup.

Dnes: Margot rozhodne viac sekne filmový svet. Poznáme ju najmä ako Harley Quinn zo Suicide Squad, Tonyu z rovnomenného životopisu, DiCapriovu ženu z filmu Vlk z Wall Street a Sharon Tate z nedávnej tarantinovky. Najbližšie sa predstaví vo filmoch Babylon a Barbie.

Ashton Kutcher

Kedysi: Kutcherov život nebol vôbec jednoduchý. Predtým, ako sa z neho stal „ten týpek z That ‘70s Show“, musel pre svoje prežitie pokladať strešnú krytinu, zametať továrne, pitvať jelene a dokonca aj darovať plazmu.

Dnes: Kutcher sa sústredí na seriálovú tvorbu a po ukončení seriálu Dva a pol chlapa si zahral v Ranči a v Stoner Cats. Vidieť si ho mohol aj v jednej z epizód Family Guy, kde stvárnil samého seba. Že je miláčikom najmä mladšieho publika, dokazuje jeho 16 ocenení Teen Choice.

Nicki Minaj

Kedysi: Prvé povolanie speváčky Nicki Minaj bolo obsluhovanie zákazníkov v podniku Red Lobster. Práca čašníčky ju však príliš nebavila a nevykonávala ju dlho. Ako sama hovorí, nemá rada „veľa kecov“, a preto bola práca čašníčky pre ňu na nevydržanie.

Dnes: Zatiaľ vydala 4 albumy, z toho posledný v roku 2018. Sedem z jej hitov sa objavili aj v rebríčku Billboard Hot 100, a to už v roku 2010 počas debutu albumu Pink Friday. Bola nominovaná na 10 cien Grammy, no žiadnu zatiaľ nezískala.

Brad Pitt

Kedysi: Miláčik ženského publika Brad Pitt prišiel do Hollywoodu už v mladom veku a vždy chcel byť hercom. Pred kariérou vykonával v L.A. prácu šoféra sťahovacieho vozidla či maskota pre El Pollo Loco. Vtedy bol oblečený v kostýme sliepky.

Dnes: Pitt sa preslávil ako manžel Angeliny Jolie a herec typických mužských úloh v komédiách aj drámach. Pred tromi rokmi získal prvého Oscara za herectvo, inak už vlastní zlatú sošku za produkciu filmu 12 rokov otrokom. Okrem nich získal viac ako 100 ďalších cien.

Cardi B

Kedysi: Ani Cardi B sa nenarodila ako hviezda. Jej začiatky siahajú až k práci pokladníčky na plný úväzok v obchode Amish Market v newyorskej štvrti Tribeca. Z práce ju vyhodil napokon sám zamestnávateľ.

Dnes: Z Cardi B je však vcelku úspešná americká rapperka, ktorej profesionálna kariéra začala v roku 2015. Pred pandémiou sa objavila aj ako porotkyňa v šou Rhythm + Flow. Z 9 nominácií na ceny Grammy získala jednu zlatú sošku.

Madonna

Kedysi: Ani Madonna nebola slávna odjakživa. Jej prvou prácou bolo obsluhovanie zákazníkov v Dunkin‘ Donuts. Podľa vlastných slov ju odtiaľ vyhodili, pretože jedného dňa hodila do zákazníka želé.

Dnes: Madonna je dnes považovaná za kráľovnú popu. Známa je aj tým, že má až 6 detí a ďalšie 4 adoptované, konkrétne z afrického štátu Malawi, v ktorom pôsobila ako zakladateľka charitatívnej organizácie.

Matthew McConaughey

Kedysi: Prvou prácou Matthewa McConaugheyho bolo čistenie pieskových pascí v texaskom klube Oak Forest Country. Prvou filmovou úlohou bola postava Woodersona vo filme Richarda Linklatera Dazed and Confused. Odtiaľto pochádza jeho fráza „alright, alright, alright“.

Dnes: Aktuálne má na konte úspešné filmy, ako Vlk z Wall Street, Interstellar, Slušní chlapci alebo Dallas Buyers Club, za ktorý získal Oscara. Popri herectve aj vyučuje a založil so ženou nadáciu Justi Keep Livin‘.

Beyoncé

Kedysi: Odkedy vedela táto diva otvoriť ústa, spievala na celý dom. Nezačala sa však živiť spevom hneď. Pracovala v matkinom salóne, ktorý pravidelne upratovala. Práve vtedy sa z jej mamy stal skutočný role model.

Dnes: Beyoncé má jedno z najzvučnejších mien aktuálnej hudobnej scény. Patrí k najpredávanejším interpretom súčasnosti, nahrala 6 úspešných štúdiových albumov, získala viac ako 100 ocenení vrátane 28 Grammy a dokonca bola minulý rok nominovaná aj na Oscara za pieseň k filmu King Richard.

Barack Obama

Kedysi: Prvý americký afroamerický prezident pracoval ešte ako tínedžer v Baskin-Robbins. Kedysi by si ho našiel aj v jednej z predajní na Honululu na Havaji. Sám potvrdil, že táto práca síce nebola príliš očarujúca, no dala mu do života cenné skúsenosti.

Dnes: Obama sa po prezidentovaní aj naďalej venuje práci pre ľudí. Spoločne s manželkou Michelle cestujú po svete a dokonca sa stali úspešnými producentami nejedného seriálu, ktorý nájdeš na Netflixe. Barack stihol napísať aj vlastnú autobiografiu.

Taylor Swift

Kedysi: Taylor to odjakživa ťahalo k prírode. Jej rodina vlastnila farmársky ranč, na ktorom ako malá vyrastala a neskôr sa stal jej prvou prácou. Počas jej mladosti údajne vysádzala stromy, aby sa svet mal lepšie.

Dnes: Profi kariéru začala v roku 2004 a dodnes vydala 8 štúdiových albumov. Najväčší úspech zaznamenal album 1989 (podľa roku, v ktorom je narodená) a nedávna novinka Folklore. Je držiteľkou 11 Grammy, nominovaná bola až 32-krát.

Mellissa McCarthy

Kedysi: Melissa začala pracovať ako baristka v Starbucks. Počas jednej smeny do jej prevádzky prišiel herecký idol Chris Farley. Sama tvrdí, že dnes chodieva do Starbucks, aby sem-tam potešila ľudí, ktorí ju radi sledujú. A kruh sa uzavrel.

Dnes: Známa komička už dávno nehrá len druhé husle v B-čkových filmoch. Nedávno získala svoju druhú nomináciu na Oscara za film Can You Ever Forgive Me?, v ktorom si zahrala zlodejku cenností Lee Israel.

Kanye West

Kedysi: Prvou prácou rapperskej hviezdy Kanyeho Westa bolo predávanie módneho oblečenia v Gape. Hovorí, že nikdy po tom netúžil, no s oblečením sa pomerne zžil. Práca v Gape mu otvorila aj dvere do podnikateľského sveta.

Dnes: Aktuálne vlastní značku Adidas Yeezy. Všetci ho však poznáme ako jedeného z najpopulárnejších rapperov súčasnosti. Získal 24 cien Grammy, čím sa radí medzi jedného z najviac oceňovaných spevákov planéty.

Miley Cyrus

Kedysi: Miley Cyrus získala úlohy slávnej Hannah Montana už vo veku 11 rokov. Napriek tomu to nebola jej prvá platená práca. Ešte predtým sa starala o otca Billyho, ktorý jej za upratovanie platil desiatimi dolármi. Učil ju zodpovednosti.

Dnes: Detská tvár z Disney Channel sa za posledné desaťročie poriadne zmenila. Niekdajšia Hannah Montana zmenila nielen imidž, teda formu sebareprezentácie, ale aj slovník. Zlomom v jej kariére bol pre mnohých nepochybne klip Wrecking Ball.

Hugh Jackman

Kedysi: Jackman sa netají tým, že jeho prvá práca bola v obchode 7-Eleven. Ako sám povedal, vtedy prišiel na to, že vie zarobiť nielen svojimi rukami, ale aj hlavou.

Dnes: V dnešných dňoch je Hugh Jackman výrazne herecké, ale aj spevácke meno. Účinkoval v nejednom muzikáli a spevu sa venuje tak vytrvalo ako herectvu. Oscarovú nomináciu získal za svoju postavu v oceňovanom filme Bedári.

Kate Middleton

Kedysi: Zdá sa, že Middleton žije ako princezná, ale nebolo to tak vždy. Priznala, že prvou prácou bola výpomoc v rodinnej firme Party Pieces. Začínala ako predajca doplnkov pre britskú spoločnosť Jigsaw.

Dnes: Kate by si mal dnes oslovovať ako jej kráľovskú výsosť – je totiž manželkou princa Williama a patrí jej titul vojvodkyne z Cambridge. Majú spolu tri deti, princa Georgea, princeznú Charlotte a princa Louisa.

Snoop Dogg

Kedysi: Prvým povolaním Snoop Dogga bolo balenie potravín v nemenovanom supermarkete v Los Angeles. Podľa vlastných slov ho zamestnávateľ vyhodil, pretože bol „lepší v kradnutí ako v balení“.

Dnes: Americký raper, spevák a v očiach niektorých aj herec sa preslávil svojimi kontroverznými hitmi, ako Drop It Like It’s Hot, Sweat či Fuck You. Zo 17 nominácii na Grammy nezískal zatiaľ ani jednu sošku.

Nicole Kidman

Kedysi: Slávna herečka Nicole Kidman sa netají tým, že jej prvou prácou bola masážna terapia. Dodnes ponúka masáže svojim známym a nerozumie, prečo jej ešte nikto neponúkol film, v ktorom by stvárnila ženu s týmto povolaním.

Dnes: Priania stranou, Kidman je dnes vysoko platená oscarová herečka, ktorá má na konte filmy,ako Návrat do Cold Mountain, Moulin Rogue, Rabbit Hole, The Others či nedávny hit Severan. Za herecké výkony bola nominovaná takmer 400-krát.

Bill Hader

Kedysi: Pre Hadera bol filmový priemysel priam stvorený. Už ako tínedžer si popri štúdiu na vysokej škole privyrábal v miestnom kine. Keď skončil v roku 1997, práve uvádzali Titanic a Hader ho niektorým zákazníkom vyspoileroval.

Dnes: Preslávil sa najmä svojim komediálnymi úlohami, ale zabŕdol aj do dramatického žánru. Dabuje aj pre Pixar, pričom nedávnymi animákmi boli Lightyear a V hlave. Počas svoje kariéry získal 3 ceny Emmy a dvakrát bol nominovaný na Zlatý Glóbus.

Jennifer Aniston

Kedysi: Jennifer začala pracovať po škole vo veku 19 rokov ako poslíček na bicykli v New Yorku. Podľa vlastných slov to bola najťažšia práca, akú kedy mala. V roku 1994 bola obsadená do úlohy Rachel v seriáli Priatelia.

Dnes: Po rokoch v seriáli sa stala aj filmovou herečkou. Najviac jej sadli komediálne úlohy a mnohí si jej meno ihneď spájajú s hercom Adamom Sandlerom. Za Priateľov získala Emmy aj Zlatý Glóbus, no na prvú oscarovú nomináciu stále čaká.

Harry Styles

Kedysi: Styles sa prihlásil do X Factoru, keď mal 16 rokov. Už vtedy zarábal peniaze, a to v pekárni v mestečku Holmes Chapel. Jeho prvé povolanie si mal možnosť vidieť aj v snímke This is Us o skupine OneDirection.

Dnes: Styles je dnes mimoriadne populárny a možno by sme povedali, že sa mu darí viac ako sólistovi než ako v spomínanej skupine. Okrem spevu sa venuje aj herectvu, svoj talent sa snažil ukázať v nolanovke Dunkirk a tento rok ho uvidíme aj vo filme Don’t Worry Darling.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, www.womenshealthmag.com, IMDb
Odporúčame