Herný newsfilter: Xbox si strelil do kolena a Suicide Squad opäť odložili

Nová hra od Bethesdy

Bethesda sklamala fanúšikov (Zdroj: Bethesda)

#Minulý týždeň priniesol okrem iného aj definitívne potvrdenie, že na vývoji predpokladaných pokračovaní hier sa pracovať nebude. Autor scenáru hier Portal vyhlásil, že si robil srandu, keď tvrdil, že tretí diel je vývoji. Údajne je za tým štruktúra firmy Valve, ktorá neumožňuje tvorbu takýchto projektov. Dočkali sme sa však aj ďalších nemilých správ.

Xboxy sklamali, plynulosť nečakaj

V negatívnom duchu sa nesie aj správa o konci kariéry hlavného tvorcu akčnej fantasy hry Alice: Madness Returns. American McGee uvádza ako dôvod nekonečné odmietanie vydavateľstva Electronic Arts poskytnúť zdroje na pokračovanie „Alice v krajine zázrakov“. Nepomohol mu ani Patreon, kde chcel s pomocou fanúšikov pokryť časť finančných nákladov spojených s tvorbou novej hry.

Do tretice hernú komunitu určite nemilo prekvapila informácia o tom, že blížiace sa akčné RPG Redfall z dielne Microsoftu nebude bežať na Xboxoch tak plynulo, ako by očakávali. Pomyselnou trpkou čerešničkou na torte je opätovné odloženie herného spracovania Suicide Squad.

Horšie než zlý vtip

Tvorcovia zo štúdia Arkane prekvapili vyhlásením, že ich exkluzivita pre počítače a Xboxy Redfall nebude pri vydaní ponúkať na konzolách režim hrania pri 60 fps (obrázkov za sekundu). Hra poskytne len takzvaný mód zameraný na kvalitu vizuálneho spracovania pri 30 fps.

Redfall mal prísť pôvodne už v minulom roku, no Microsoft posunul vydanie až na 2. mája 2023. Ani to však zrejme nestačilo na to, aby sme dostali plne dokončenú hru. Od súčasnej generácie konzol PlayStation 5 a Xbox Series X/S si mnohí sľubovali koniec hrania pri 30 fps. Prípadne môže fungovať jedine ako alternatíva k plynulejšiemu režimu 60 fps.

Hoci už uplynuli takmer tri roky od spustenia predaja vyššie menovaných konzol, stále sa to nepodarilo naplniť. Pravidelne sa totiž stretávam s hrami, ktoré síce ponúkajú hranie pri 60 fps, no v skutočnosti len ťažko dosahujú túto úroveň. V horšom prípade rovno prídu len s polovičnou frekvenciou obrázkov za sekundu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Herný newsfilter: Čo nevidieť sa možno dozvieme viac o hernom agentovi 007

V prípade konzoly od Microsoftu je sklamanie o to väčšie. Xbox Series X je v súčasnosti stále najvýkonnejšou hernou konzolou a zároveň sa bavíme o titule z ich dielne. Pri jej parametroch je namieste očakávať špičkový technický stav, ktorý sa ale v prípade Redfallu dostaví až mesiace po májovom vydaní.

Možno sa raz dočkáme

Roky pripravovaný a akciou nabitý Suicide Squad: Kill The Justice League bol opäť odložený a najnovšie má prísť 2. februára 2024. Vo vyhlásení štúdio Rocksteady potvrdilo, že hra najnovšie príde o takmer celý rok neskôr od plánovaného májového termínu.

Začiatkom tohto roka zdroj z Bloombergu tvrdil, že vydavateľstvo Warner Bros. sa rozhodlo posunúť titul z jarného dátumu vydania na druhú polovicu roku 2023. Neskôr reportér z Giant Bomb Jeff Grubb priniesol informáciu, že hra nemusí prísť skôr ako v roku 2024, čo sa ukázalo ako najbližšie k pravde.

V rovnakom čase sa začali objavovať aj kritické názory na vizuálne spracovanie hry a tiež aj samotný princíp hrateľnosti pripomínajúci neúspešný Gotham Knights. Redaktor VGC Andy Robinson však povedal, že o hre počul veľa pozitívnych vecí.

„Niektorí ľudia, s ktorými som hovoril a ktorí na hre pracujú, z nej skutočne majú veľa pozitívnych dojmov, najmä v porovnaní s Gotham Knights. Tak či onak, Suicide Squad zatiaľ neponúka veľa dôvodov na optimizmus. Bude to už viac než osem rokov, odkedy Rocksteady vydalo svoj posledný veľký titul, a to Batman: Arkham Knight.

👋 Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com, vg247.com
Odporúčame