Herný newsfilter: Čo nevidieť sa možno dozvieme viac o hernom agentovi 007

James Bond

V novej hre sa opäť objaví James Bond (Zdroj: MGM)

#Aj predošlý týždeň sa niesol v znamení sporu o tom, či Microsoft môže alebo nemôže prevziať herné vydavateľstvo Activision Blizzard. Kým sa objavia nejaké zásadné výsledky rokovaní, našu pozornosť upriamime na chystané herné projekty, o ktorých nie je núdza. 

Tentokrát si vlastné štúdio založili bývalí zamestnanci štúdia Criterion, patriacemu Electronic Arts, a rovno nasľubovali hory-doly. Z opačného konca etablované dánske štúdio IO Interactive neprestáva prekvapovať svojím rozmachom. Niet divu, veď pracujú na najslávnejšej špionážnej značke a údajne dokonca aj na exkluzivite pre Xbox. Okrem toho stojí za zmienku aj nenápadná správa o májovom vydaní rokmi očakávanej „prerábky“ futuristického System Shock.

Veteráni sľubujú veľké veci

Skupina skúsených vývojárov pracujúcich na značkách Burnout a Need for Speed zameraných na bláznivé preteky opustila Criterion a vytvorila nové štúdio Fuse Games. V kontexte pomerne kriticky úspešného Need for Speed ​​Unbound z konca minulého roka, ktoré ale predajmi neoslovilo svojho vydavateľa Electronic Arts (EA), ​​nejde o veľké prekvapenie.

Frustrovaní tvorcovia zrejme očakávali štedré prémie či prísľub nových zdrojov na ďalšie hry. Nebolo by to prvýkrát, čo EA akoby „zabila“ svoju vydarenú hru slabým marketingom. Spomeňme si na výborný Titanfall 2 s akčne futuristickou tematikou, ktorý EA označila za neúspech. Hráči však na hru doteraz radi spomínajú a aj na jej základe vznikol úspešný Apex Legends.

Fuse Games už dokonca začalo pracovať na „úplne novom prémiovom AAA titule“ pre PC a konzoly. Tvrdí, že bude spájať nekompromisný pocit z hry s inováciami zameranými na hráča v kontexte sociálnej oblasti, sebavyjadrenia a kreativity. Ide o tradičné megalomanské vyhlásenia a sľuby, avšak s výnimkou toho, že títo tvorcovia už majú za sebou skutočné výsledky.

James Bond sa blíži

Pôvodom dánske štúdio IO Interactive sa neprestáva rozrastať. Najnovšie otvorili pobočku v Turecku, ktorá je zatiaľ ich štvrtým „officom“. Netreba pritom zabúdať, že práve IO Interactive, ktoré sa preslávilo značkou Hitman s nájomným zabijakom s čiarovým kódom na temene hlavy, pripravuje Project 007 a Project Fantasy. Na ďalšieho Hitmana si asi ešte nejaký ten rok počkáme.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Modrý mesiac, hviezdny roj aj ohnivý kruh: Spoznaj top 10 vesmírnych úkazov, ktoré môžeš v roku 2023 vidieť

Potvrdenie prác na značke s agentom, ktorý preferuje suché Martini, prišlo už v novembri 2020. Od hry máme očakávať jedinečný príbeh plný akcie, napätia a zrejme aj rýchlych áut. IO Interactive oslovilo filmové štúdio MGM a Eon Productions s ich nápadom na hru s Jamesom Bondom už v roku 2013. Nie je však známe, kedy bola podpísaná finálna dohoda.

Minulý mesiac sme sa oficiálne dozvedeli, že v príprave majú aj online fantasy RPG, ktoré sa spomína ako exkluzivita pre Xbox. Možno už počas najbližších týždňov sa aspoň o Bondovi v hernom svete dozvieme viac. Posledná herná „bondovka“ vyšla v roku 2012 a niesla názov 007 Legends.

👋 Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com, eurogamer.net, ign.com, thegamer.com, opencritic.com
Odporúčame