World of Warcraft prichádza s veľkou novinkou: Hráči po nej túžili roky!

Cosplayerka oblečená ako Sylvanas Windrunner z World of Warcraft

Cosplayerka oblečená ako Sylvanas Windrunner z World of Warcraft (zdroj: gettyimages.com/PatrikSlezak)

#Nemohol si hrať World of Warcraft s kamošom z Aliancie či Hordy? V budúcnosti sa tento problém stane minulosťou. Riaditeľ populárnej MMORPG hry World of Warcraft hovorí, že cross-faction guildy prídu onedlho.

Základy už položili

Vývojári Blizzardu už dali možnosť hráčom z rôznych frakcií zahrať si v tíme a poraziť spoločného nepriateľa. Cross-faction raiding spustili už na konci Shadowlands.

Po spustení expanzie Legion, a najmä po skončení Battle for Azeroth, sa mnohí fanúšikovia pýtali, či má vôbec zmysel mechanicky brániť hráčom opačnej frakcie v zostavení spoločného raidu. Nepriateľ bol spoločný, prečo im teda v tom brániť?

Vývojári preto urobili krok, ktorý bol prakticky najžiadanejší v celej komunite hráčov World of Warcraft. Mnohí stále veria, že by sa takáto možnosť spoločného hrania mohla rozšíriť tak, aby pokrývala viac ako len dungeon raidy.

Testovacia fáza

Ion Hazzikostas v nedávnom rozhovore potvrdil, že guildy z rôznych frakcií prídu do World of Warcraft hneď po tom, čo Blizzard otestuje takúto funkciu a zistí prípadné prekážky. Herný riaditeľ taktiež naznačil, že rozšírenie tejto funkcie je otázkou „kedy“, nie „či“. Podľa jeho vyjadrení boli začiatky hry spojené skôr s hrdosťou reprezentovať určitú frakciu. Boj Aliancie a Hordy bol hlavným motorom pre hráčov.

V modernom World of Warcraft tento model už natoľko neplatí. Podľa Ionových slov sa cross-faction guildy stali niečím, čo chce Blizzard určite urobiť.

Najväčší problém

Než sa však takýto systém stane realitou, môžu sa objaviť určité prekážky. Vývojársky tím sa musí popasovať najmä so súčasnou podobu systému Siene slávy pre Mythic raidy. Hazzikostas verí, že zavedenie cechov krížených frakcií by si vyžiadalo spojenie systému Siene slávy do jedného univerzálneho sledovacieho systému, pretože oddelenie by už nemalo zmysel.

V tom istom rozhovore Ion Hazzikostas tiež objasnil zmeny prichádzajúce do Mythic Plus v expanzii Dragonflight. Obťažnosť Keystone dungeonov bude podľa jeho slov oveľa vyváženejšia v porovnaní s predchádzajúcimi rozšíreniami. Dragonflight odštartoval už 28. novembra.

Kedy si hráči Aliancie a Hordy zahrajú v spoločnej guilde, zatiaľ nevieme. Avšak, potenciál, ktorý so sebou prinášajú, bude nepochybne univerzálnou výhrou pre všetkých.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, raider.io
Odporúčame