Udalosti minulého týždňa: Prvý slovenský boj o medaily, tipy na kempovanie a výročie známej hernej postavičky

Máme za sebou ďalší týždeň a pred sebou nový Weektag

Máme za sebou ďalší týždeň a pred sebou nový Weektag (Zdroj: Unsplash.com/Rahul Bhosale)

#Máme za sebou ďalších 7 dní. Poďme sa teda pozrieť, čo sa počas nich udialo. V japonskej metropole začali Letné Olympijské hry a počas prvého dňa bojoval o medailu aj Juraj Sagan. Okrem športu máme pre teba aj nejaké cestovateľské tipy. Známa herná postavička oslavuje krásne narodeniny a vývojári si pre teba pripravili niečo špeciálne. Dozvieš sa aj to, aké počasie k nám dorazí už v najbližších dňoch.

#1 Saganova snaha o prvú olympijskú medailu

V sobotu ráno nášho času bol Juraj Sagan súčasťou cyklistických pretekov s hromadným štartom. Trať dlhá viac ako 200 kilometrov potrápila viacerých profesionálnych klasikárov. Juraj bol súčasťou dlhého úniku, ktorý síce niekoľko kilometrov pred cieľom zhltol pelotón, no urobil Slovensku krásnu reklamu hneď počas prvého dňa Olympiády. Zlato si napokon odniesol Ekvádorčan Richard Caparaz, striebro famózny Wout van Aert a bronz víťaz posledných dvoch Tour Tadej Pogačar.

#2 Pozri, aké svetové skvosty máme doma

Ak si vo fáze zvažovania letnej dovolenky, radíme ti iba dve veci. Buď si to nechaj na poslednú chvíľu, keďže nikto nevie, čo bude o týždeň a nie to ešte o niekoľko mesiacov, alebo sa rozhodni stráviť letnú dovolenku na Slovensku. Ukážeme ti miesta, kvôli ktorým sa cestuje do zahraničia a popritom ich máme aj u nás na Slovensku.

Ktoré slovenské miesta priam z oka vypadli svetoznámym destináciám? Nájdeš u nás saharskú púšť či atrakciu zo Srí Lanky!

#3 Slovenský šport zažije nádych slobody

Ak plánuješ navštíviť futbalové svätostánky, máme pre teba dobrú správu. Doteraz povolená kapacita 1000 ľudí sa nafúkne až na 50% kapacity štadióna. Veľkú radosť majú okrem fanúšikov aj športové kluby a hlavne futbalisti, ktorým sa pred väčším publikom lepšie hrá. Podmienkou však stále ostáva doklad o zaočkovaní, prípadne PCR/LAMP test. Z vyhlášky vypadlo antigénové testovanie, vďaka ktorému si do hľadiska už nesadneš.

#4 Skúsil si už kempovať?

V priebehu rokov sa vyvinulo množstvo rôznych typov kempovania. Mnohé sú pomenované napríklad podľa spôsobu prepravy alebo pomôcok, ktoré máš so sebou. Ak aj ty rozmýšľaš nad prespaním v prírode, máme pre teba zoznam rôznych možností a štýlov.

Kempovanie zažíva boom: Vyskúšaj jeden z 18 rôznych štýlov, ako prespať v prírode

#5 Čaká nás poriadne upršaný týždeň

Na tento týždeň si rozhodne neplánuješ žiadne dlhé túry. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred búrkami na celom západnom a strednom Slovensku. Aj keď teploty vonku budú stále atakovať 30 °C, pocitová teplota bude výrazne nižšia. Lejaky prinesú 20 – 40 mililitrov zrážok a vietor počas búrok môže dosiahnuť rýchlosť až 85 km/h.

#6 Športové krásky z Tokia

Olympijské hry sú vrcholom kariéry väčšiny športovcov. Pre divákov sú zas niekoľkotýždňovým strhujúcim divadlom, kde každý deň športovci z celého sveta zvádzajú súboje o čo najlepšie umiestnenie. Nie vždy sú ale výkony tým, čo divákov láka k televíznym obrazovkám. Mnohé športovkyne by sa totiž nestratili ani na prehliadkových mólach. Aj na Olympiáde v japonskom Tokiu sa predstaví hneď niekoľko takých, ktoré budú svojím vzhľadom pútať pozornosť.

Najkrajšie športovkyne na olympiáde v Tokiu: Ľahko si ich popletieš s top modelkami!

#7 Crash Bandicoot oslavuje 25 rokov a tvorcovia majú pre teba čosi špeciálne

Známa herná postavička Crash Bandicoot rozveselila detstvo asi každému z nás. Či už si vlastnil staršiu konzolu PlayStation ty, tvoj bratranec či kamarát z vedľajšieho vchodu, po škole sme vzali do rúk controllery a snažili sa prejsť náročné levely pôvodnej trilógie. Tento rok oslávi Crash už 25. narodeniny a pri tomto krásnom jubileu si tvorcovia pripravili špeciálnu edíciu Crash Bandicoot Crashiversary Bundle.

Crash Bandicoot oslavuje 25. narodeniny: Sleduj, čo si tvorcovia tejto legendárnej hry pre teba pripravili

Zdroj: hashtag.sk, SHMÚ, korona.gov.sk, rtvs.sk
Odporúčame