Najkrajšie športovkyne na olympiáde v Tokiu: Ľahko si ich popletieš s top modelkami!

Alica Schmidt bude reprezentovať Nemecko na olympiáde v Tokiu (Zdroj: https://www.instagram.com/alicasmd/)

#Olympijské hry sú vrcholom kariéry väčšiny športovcov. Ich dlhoročná tvrdá príprava smeruje práve k tým jediným pretekom, vďaka ktorým môžu získať doživotnú prestíž. Pre divákov sú olympijské hry zas niekoľkotýždňovým strhujúcim divadlom, kde každý deň športovci z celého sveta zvádzajú súboje o čo najlepšie umiestnenie. Nie vždy sú ale výkony tým, čo divákov láka k televíznym obrazovkám. Mnohé športovkyne by sa totiž nestratili ani na prehliadkových mólach. Aj na olympiáde v japonskom Tokiu sa predstaví hneď niekoľko takých, ktoré budú svojím vzhľadom pútať pozornosť.

Alica Schmidt

Iba 22-ročná Nemka je v súčasnosti považovaná za jednu z najkrajších športovkýň na planéte. Okrem dokonalých fotiek, ktoré pridáva na svoje sociálne siete, je Alica zvyknutá aj na tvrdú prácu. Mladá atlétka má za sebou už niekoľko výrazných úspechov. Na majstrovstvách Európy do 20 rokov dopomohla nemeckému tímu k striebru v štafete na 4×400 metrov. Nestratila sa ani na ME do 23 rokov, kde v rovnakej disciplíne brala bronz. Alica by však pokojne mohla zavesiť atletiku na klinec a venovať sa modelingu. Momentálne krásnu blondínku sleduje na Instagrame už cez 1,8 milióny ľudí z celého sveta.

Georganne Moline

To, že najviac krásnych športovkýň nájdeme práve na atletických ováloch potvrdzuje aj Američanka Georganne Moline. Prekážkarka, ktorá na londýnskej olympiáde v roku 2012 obsadila v behu na 400 metrov nádejné 5.miesto, chce z Tokia medailu. Veľké nádeje do nej vkladá aj samotný americký atletický tím. Svoju stúpajúcu formu z posledných rokov skúsená 31-ročná bežkyňa potvrdila aj na halových Majstrovstvách sveta v 2018, kde dopomohla k zisku zlatej medaily v štafete na 4×400 metrov.

Ivana Španović

Medzi najkrajšie športovkyne sveta, ktoré uvidíme pod piatimi kruhmi rozhodne patrí aj Srbka Ivana Španović. Pre 31-ročnú diaľkarku bude tokijská olympiáda už štvrtou v kariére. Po neúspechoch z Pekingu 2008 a Londýna 2012, si pred piatimi rokmi napravila chuť v Riu de Janeiro, kde si vyskákala bronzovú priečku. Trojnásobná halová majsterka Európy má pred Tokiom veľké ciele. Z metropoly Japonska by rada priviezla medailu so zlatým leskom.

Stephanie Gilmore

Olympijská premiéra čaká tento rok nielen krásnu Stephanie Gilmore, ale aj šport, v ktorom bude súťažiť. Pod piatimi kruhmi prvýkrát v histórii uvidíme súťažiť surfistov. Napriek tomu, že pôvabnú Stephanie stále mnoho športových fanúšikov nepozná, skúsená Austrálčanka je už sedemnásobnou majsterkou sveta. Surfovaniu sa začala venovať už ako 10-ročná a prvú profesionálnu súťaž na úrovni WSL absolvovala o 7 rokov neskôr.

Heather Watson

Medzi tenistkami bude minimálne vzhľadom pútať pozornosť 29-ročná Heather Watson. Pre usmievavú Britku pôjde už o tretiu účasť na olympiáde. Pri predchádzajúcich dvoch pokusoch skončila svoju púť zhodne už v druhom kole. Držiteľka štyroch titulov z okruhu WTA bude chcieť prekliatie na veľkých turnajoch zlomiť a v Tokiu vybojovať životný výsledok.

Letícia Bufoni e Silva

Aj olympijské hry budú tento rok plné inovácií a pokrokov. Do programu totiž pribudol šport, ktorému sa venujú práve predovšetkým mladí ľudia. Prvýkrát v histórií sa bude súťažiť v skejtbordingu, a to hneď v dvoch disciplínach – street a park. Práve v prvej menovanej sa predstaví aj krásna Brazilčanka Letícia. Tá si bude po piatich zlatých medailách z X Games chcieť na krk zavesiť aj tú olympijskú. Vo svojej kategórií bude potetovaná kráska zo Sao Paula patriť medzi horúce favoritky.

Alysha Newman

Vypracované telo, krásny úsmev a jamky na lícach sú tým, čo zdobí mladú Alyshu z Kanady, ktorá sa v Tokiu predstaví v skoku o žrdi. Nebyť ale zranenia v trinástich rokoch, z krásnej blondínky by v súčasnosti bola pravdepodobne úspešná gymnastka. Na olympiáde to bude pre ňu už druhá účasť. Po neúspešnom Riu 2016 si bude chcieť napraviť chuť a prvýkrát sa dostať do vytúženého olympijského finále.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame