Udalosti minulého týždňa: Nové iPhony, spomienka na 11. september a kozmetická značka Jennifer Aniston

Apple plánuje utorkový event, na ktorom odhalí nové iPhony

Apple plánuje utorkový event, na ktorom odhalí nové iPhony (Zdroj: Apple)

#Za nami je ďalší týždeň a my ti prinášame zhrnutie posledných 7 dní v podobe nového weektagu. Na Slovensko zavítal otec katolíckej cirkvi pápež František, Amerika a spoločne s ňou celý svet si pripomenuli teroristické udalosti spred 20 rokov, decembrový Matrix dostal plnohodnotný interaktívny trailer a poznáme aj farebné variácie najnovších iPhonov.

#1 Na Slovensko prišiel pápež František

Včera v poobedných hodinách pristál na bratislavskom letisku pápež František. Na Slovenku sa zdrží až do stredy. Počas jeho cesty prejde od hlavného mesta až do Košíc a späť. Jeho poslednou zastávkou bude Šaštín – Stráže. Ide už o druhého pápeža, ktorého sme ako krajina prijali od svojej samostatnosti. Trikrát sem zavítal ešte Ján Pavol II., naposledy v roku 2003.

#2 Talianka naplno pestuje orechy do Nutelly

Kto by nepoznal obľúbenú čokoládovú nátierku. Práve vďaka tejto pochutine však Taliansko „explodovalo“. Lieskové orechy začali pestovať už aj pri mori. Ľudia z mesta Vignanello sa rozdelili do dvoch skupín. Hoci firma Ferrero, ktorá túto pochutinu vyrába, dováža lieskové oriešky z Turecka. Svoje pestovanie posilnila už aj v Taliansku.

Taliansko explodovalo orechmi do Nutelly: Farmári sa búria, toto nezvládneme!

#3 Amerika si pripomína 11. september

Útok na Svetové obchodné centrum a Pentagon – Amerika a spoločne s ňou celý svet spomínajú na teroristické útoky spred 20 rokov. Pri páde známych Dvojičiek zomrelo takmer 3000 ľudí a množstvo záchranárov a hasičov z New Yorku. Úctu mŕtvym vzdal aj americký prezident Joe Biden. Po roku 2001 sa výrazne zlepšila bezpečnosť v lietadlách, zakázali sa akékoľvek ostré predmety a zavedené boli aj identifikačné kontroly.

#4 Nový Matrix dostal interaktívny trailer

Kultový sci-fi film Matrix si zamilovali všetci bez ohľadu na vek. Mladí Neo zistí, že celý jeho život je len sen a jeho telo je v skutočnosti len jednou z mnohých bateriek pre roboty. Tie sa zmocnili a Zeme a ľuďom premietajú realitu, ktorú považujú za svoj život. Prvý film trilógie mal premiéru pred viac než 20 rokmi a podľa databázy CSFD sa stal jedným z najobľúbenejších filmov.

Takýto trailer na film si ešte nevidel: Nový Matrix dostal interaktívny web – ktorú pilulku si vyberieš?

#5 Kirsten Dunst a príbeh jej dvoch detí

Známa hollywoodska herečka Kirsten Dunst sa pochválila druhým synom. Niekdajšia Mary Jane zo Spider-Mana sa až po štyroch mesiacoch od pôrodu pochválila novým prírastkom do rodiny Jamesom Robertom. Spoločne ho bude vychovávať so svojím snúbencom, taktiež hercom Jessem Plemonsom. Ešte v apríli sa na svojom instagrame pochválila fotkami, ktoré nafotila jej priateľka-režisérka Sofia Copolla pre magazín W.

#6 Jennifer Aniston má novú kozmetickú značku

Kozmetickú značku dnes vlastni väčšina svetoznámych celebrít. Práve vďaka podnikaniu sa stala speváčka Rihanna len pred pár týždňami miliardárkou. V podnikaní sa však darí aj iných, napríklad Jennifer Lopez, Kim Kardashian či Kylie Jenner. Do klubu podnikateliek po novom vstúpila aj Jennifer Aniston.

Chceš mať dokonalé vlasy ako Rachel? Jennifer Aniston predstavila vlastnú kozmetickú značku

#7 Nové iPhony prídu v rôznych farbách

Apple znova neudržal odhalenie nových iPhonov až do samotnej konferencie, ktorá sa bude konať zajtra večer. Najnovšie smartfóny prídu v čiernej, modrej, fialovej, ružovej, bielej a červenej farbe. Z tohto si teda zaručene vyberieš aj ty. Verzie Pro prinesú aj zlaté, strieborné a bronzové farby. Nezabudni si naladiť utorňajší Apple event a detaily z neho ti prinesieme aj na našom webe.

Zdroj: hashtag.sk, Apple, Instagram, cnn.com
Odporúčame