Udalosti minulého týždňa: Spoplatnené Benátky, koniec paralympiády a najdrahší film v histórii Netflixu

Nový týždeň, nový weektag - dnes aj o spoplatnených Benátkach

Nový týždeň, nový weektag - dnes aj o spoplatnených Benátkach (Zdroj: Unsplash.com/Kit Suman)

#Jeden týždeň skončil a druhý sa začína. Preto sme pre teba znova pripravili weektag – prehľad zaujímavých udalostí, s ktorými zostaneš v obraze. Dozvieš sa, koľko medailí si naši paralympionici odnášajú z Tokia, ako plánujú Benátky spoplatniť vstup do mesta, ktorý zimný blockbuster presunuli na rok 2022, ale aj dátum živého prenosu nového PlayStation Showcase.

#1 Slováci na paralympiáde obhájili zlato

Slovenským paralympijským reprezentantom sa v Tokiu darilo. V bocii v predposledný deň paralympiády sa postarali o ďalšie zlato. Sobotňajšie finále proti Hongkongu bolo neskutočne napínavé, no naši ho napokon vyhrali 3:2. Medaile si prevzali Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Martin Strehársky.

Tohtoročná paralympiáda v Tokiu včerajším dňom skončila a naši reprezentanti poputujú domov na Slovensko. Prídu však o niečo ťažší. Z japonskej metropoly si odnášajú dohromady celkovo 11 medailí – 5 zlatých, 2 strieborné a 4 bronzové. My im v menej našej redakcie gratulujeme ku krásnym úspechom.

#2 Spoplatnia Benátky vstup?

Krásne počasie, kvalitné víno a chutné cestoviny. Kto by nemiloval slnečné Taliansko. S návštevou tejto krajiny sa jednoznačne spájajú aj Benátky. Množstvo turistov sem zájde hoci len na jeden deň. Množstvo návštevníkov je počas sezóny pomaly neúnosné. Davy ľudí spôsobujú upchatie ulíc, dopravné kolóny a narúšajú bežný život. Mesto sa preto rozhodlo pre rázny krok – plánuje vyberať vstupné.

Romantické Benátky sa rozhodli pre vážny krok: Mesto by chcelo začať vyberať vstupné

#3 Nový Top Gun odkladá dátum premiéry

Zo zimnej premiéry je odsunutý prvý veľký film, čo sa nám ako filmovým fanúšikom určite nepáči. Stopku dostal Top Gun: Maverick s Tomom Cruisom. Po novom ho uvidíme v kinách až koncom mája budúceho roka. Bojíme sa, aby tento odklad nespustil lavínu. Filmová jeseň/zima láka na množstvo úžasných filmových zážitkov, no a Top Gun už medzi nimi nenájdeš.

#4 Revolučná novinka v prehliadke vesmírom

Vesmír odjakživa fascinoval ľudstvo. Predstavuje veľké neznámo, v ktorom končia zákony fyziky. Kto by sa doň aspoň raz za život nechcel pozrieť? Pred niekoľkými týždňami sme ťa informovali o možnosti vyletieť na obežnú dráhu zeme a zapísať sa tak do histórie. Pre tých pohodlnejších však prichádza omnoho lepšie riešenie.

Už čoskoro sa budeš môcť prejsť vesmírom aj ty: Medzinárodná vesmírna stanica prichádza s revolučnou novinkou

#5 Nalaď sa na herné novinky

Jesenný Sony PlayStation Showcase sa uskutoční už tento týždeň. Počas hodinovej prezentácie si budeš môcť vychutnať nielen množstvo noviniek z herného sveta, ale najmä trailery a odhalenia najnovších titulov. Povráva sa, že by sme mali dostať prvú ukážku budúcoročného titulu God of War: Ragnarok. Showcase sa uskutoční vo štvrtok o 22:00 nášho času a sledovať ho môžeš naživo z PlayStation kanálu na YouTube.

#6 Netflix predstavuje svoj dosiaľ najdrahší film

Trailer filmu Red Notice od Netflixu je tu! Svoju trofej najdrahšieho filmu si zrejme vyslúžil aj vďaka úžasnému hereckému obsadeniu. Tešiť sa tak môžeme na Dwayne „The Rock“ Johnsona, Ryana Reynoldsa a krásnu Gal Gadot. Red Notice má premiéru 12. novembra.

Najdrahší film Netflixu v histórii: Už čoskoro si ho budeš môcť pozrieť! Neuveríš, koľko zarobili hlavné hviezdy

#7 Najdlhší prelet cestným tunelom

Taliansky kaskadér Dario Costa prekonal nezvyčajný letecký rekord. V Istanbule preletel v lietadle 1600 metrov dlhý tunel rýchlosťou 245 km/s. Jeho lietadlo sa počas preletu držalo len meter nad zemou a priestor medzi krídlom a tunelom bol len štyri metre. Let trval neuveriteľných 43 sekúnd.

Zdroj: hashtag.sk, SITA, Twitter, Sony
Odporúčame