Udalosti minulého týždňa: Na slovenskej rapovej scéne to poriadne vrie – ide o rozpad dlhoročného priateľstva?

Separ sa rozhovoril v novom interview.

Vojna na slovenskej rapovej scéne (Zdroj: YouTube/real talk)

#Týždeň uplynul ako voda a ty sa môžeš znova začítať do udalostí minulého týždňa. Dnešný weektag bude o vojne na slovenskej rapovej scéne, lieku na nesmrteľnosť, ale aj o neuveriteľnom úspechu mladej slovenskej športovkyne. Si pripravený na nálož noviniek? Tak poďme na to!

#1 Vojna na slovenskej rapovej scéne

Nejaké menšie hádky či konflikty na hudobnej scéne nie sú žiadnou novinkou. To, čo sa však začína diať na našej rapovej scéne, nemá obdobu. Do celého konfliktu sa pri tom zapájajú aj fanúšikovské základne populárnych skupín Kontrafakt a DMS či médiá. Napätie medzi rapermi na našej scéne malo byť už v minulosti. Separ dokonca na svojom Instagrame prezradil, že sa potvrdilo to, čo si jeho fanúšikovia dlho len mysleli.

Vojna na slovenskej rapovej scéne: Padli obvinenia, ale aj rozpad priateľstva najväčších interpretov

#2 Emma Čaputová prerazila v módnom svete

Dcéra prezidentky, Emma Čaputová, si na svoje konto pripísala ďalší veľký módny úspech. Objavila sa na februárovej titulke prestížneho módneho magazínu Vogue CS. Pokračovala tak v šľapajach svojej mamy, ktorá sa na titulke Vogue objavila v roku 2019 ako novozvolená prezidentka SR.

#3 Slovensko má novú majsterku sveta

Slovensko má skutočne dôvod na oslavu. Len 23-ročnej Viktórii Čerňanskej sa podarilo získať titul Majsterky sveta. Je to však zatiaľ len pozvánka na ešte väčšiu súťaž, a to na Olympijské hry. Viktória Čerňanská je mladá bobistka, ktorá včera zvíťazila na majstrovstvách sveta.

Slovensko má len 23-ročnú majsterku sveta! Úspešná Viktória začala so športom ešte ako dieťa

#4 Jeff Bezos chce nájsť liek na nesmrteľnosť

Zakladateľ Amazonu, Jeff Bezos, zostavuje tím špičkových vedcov, ktorí mu pomôžu splniť jeho sen o vývoji technológie na nesmrteľnosť. Miliardár investuje svoje peniaze do startupu proti starnutiu s názvom Alto Labs, ktorý bol pôvodne spustený v stredu. Projekt nedávno prijal Hala Barrona, bývalého vedúceho vedeckého pracovníka farmaceutického gigantu GlaxoSmithKline, ktorý bol teraz zvolený za generálneho riaditeľa Alto Lab.

#5 Hodiny posledného súdu

Hodiny posledného súdu tikajú už 75 rokov. Ale nie sú to obyčajné hodiny. Ide o špeciálne vyvinutý nástroj, ktorý by mal merať, ako blízko je ľudstvo k zničeniu sveta. Vo štvrtok boli hodiny nastavené na 100 sekúnd do polnoci. Tento čas sa za posledné tri roky nezmenil.

Hodiny súdneho dňa každý rok stanovujú odborníci z Vedeckej a bezpečnostnej rady Bulletinu po konzultácii s Radou sponzorov, ktorá zahŕňa 11 laureátov Nobelovej ceny. Možno si povieš, že je to dobrá vec, no nie je to tak. Hodiny totiž berú do úvahy aj zlepšenie svetovej situácie.

Hodiny posledného súdu tikajú už 75 rokov: Pocítime skutočne apokalypsu na vlastnej koži?

#6 Začalo šieste masové vymieranie živočíchov

Od roku 1 500 n.l. vyhynulo približne 1,5 percenta hodnotených druhov cicavcov a vtákov. Ak však započítame odhady vyhynutia bezstavovcov, ktoré IUCN nezohľadňuje, situácia vyzerá oveľa horšie. Na zdôraznenie obrovského rozsahu straty biodiverzity, ktorý v údajoch IUCN chýba, sa výskumníci zamerali na mäkkýše, ktoré tvoria druhý najväčší kmeň bezstavovcov po článkonožcoch, pričom bezstavovce samotné predstavujú veľkú väčšinu známych živočíšnych druhov (až 97 percent).

Na základe predchádzajúcich štúdií skúmajúcich úbytok bezstavovcov výskumníci naznačujú, že 7,5 až 13 percent zo všetkých zhruba 2 miliónov známych rastlinných a živočíšnych druhov na Zemi mohlo vyhynúť od roku 1500 omnoho viac.

#7 Nebezpečná výzva na TikToku

Sociálna sieť TikTok má za sebou obrovské množstvo virálnych výziev. Niektoré z nich boli za účelom šírenia informácii, bojovali za dobrú vec alebo jednoducho pobavili. Je tu však ešte jedna skupina, do ktorej patrí aj výzva #sleepychicken. Bláznivý výmysel, ktorý môže byť životu nebezpečný a vážne ublížiť. V najnovšom trende si totiž ľudia pripravujú kuracie mäso so sirupom proti kašľu, ktorý má sedatívne účinky.

Nová výzva na TikToku ohrozuje životy: Ľudia si pripravujú kuracie mäso s poriadne čudnou surovinou!

Zdroj: hashtag.sk, futurism.com, earthsky.org
Odporúčame