Udalosti minulého týždňa: Známeho slovenského rapera si odviedla polícia v putách!

raper Majself

Majselfa zatkla polícia (Facebook/Majself)

#Ďalší týždeň máme za sebou a môžeme povedať, že to rozhodne nebola žiadna nuda. Aby ti nič neušlo, v našom #weektagu si môžeš prečítať o obvinení Elona Muska a aj zatknutí známeho slovenského rapera. No a pokiaľ ti chýba trochu romantiky, dozvedeli sme sa aj to, ako bude vyzerať tretia séria seriálu Bridgerton!

#1 Rapera Majselfa zatkla polícia

Známeho rapera Majsekfa si pred pár dňami odviedla polícia. Dôvodom zatknutia malo byť nájdenie marihuany, ktorú u seba Majself prechovával. Raper pritom spolupracoval s políciou a uznal, že je užívateľom tejto látky. Pre webový portál Ruka Hore Majself povedal, že mu je veľmi ľúto, že nastala celá takáto situácia, pričom poukázal na to, že Marihuanu využíva kvôli dlhotrvajúcim zdravotným problémom, ktoré mu spôsobuje Crohnová choroba s ktorou raper bojuje už tri a pol roka.

#2 Lucii Javorčekovej zrušili účet

Lucia Javorčeková rozhodne patrila medzi top slovenské influencerky. Na svojom Instagramovom profile mala milióny sledovateľov a často pridávala poriadne šteklivé fotografie. Tomu je však už teraz koniec. Jej starý profil by ste na sociálnych sieťach hľadali márne. Instagram jej zrušil účet údajne kvôli niekoľkonásobnému porušenie pravidiel komunity v súvislosti s obnaženými fotkami.

Populárna slovenská influencerka začína od začiatku: Jej účet na Instagrame už nenájdeš, prišla o 2,2 milióna sledovateľov

#3 Zuzana Plačková bola zbavená obvinení

Nie je to tak dávno, čo si aj Zuzanu Strausz Plačkovú a jej manžela Reného Strausza odniesla polícia. Len pred niekoľkými dňami však generálna prokuratúra SR zrušila obvinenie influencerke a jej manželovi. Dôvodom je nesplnenie podmienok na vznesenie obvinenia. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol hovorca GP SR Dalibor Skladan.

#4 Najtesnejší prelet asteroidu

Už koncom tohto mesiaca, konkrétne 27 mája o 16:25, môžeme očakávať prelet mohutného asteroidu s priemerom viac ako jeden kilometer. Okrem toho je obdivuhodná aj jeho rýchlosť. Vesmírom sa totiž pohybuje rýchlosťou až 47 000 kilometrov za hodinu. Jedná sa o najväčší asteroid, ktorý okolo našej Zeme za posledné mesiace preletel.

Najtesnejší prelet jedného z najväčších asteroidov: Budeš ho môcť pozorovať aj doma! Stačí ti na to jedna pomôcka

#5 Elona Muska obvinili zo sexuálneho obťažovania

Americký miliardár Elon Musk poprel obvinenie, že v roku 2016 na palube súkromného lietadla sexuálne obťažoval nemenovanú letušku spoločnosti SpaceX. TASR informáciu prevzala v piatok z agentúry Reuters. Spomínané obvinenia zverejnil vo štvrtok spravodajský server Business Insider. Muskova firma SpaceX tejto žene, pred ktorou sa miliardár údajne obnažil, zaplatila 250 000 dolárov v rámci mimosúdnej dohody, tvrdil tento portál.

#6 Poznáme tie najlepšie pivá

V Česku sa uskutočnila odborná pivovarská súťaž, ktorá ocenila tie najlepšie pivá. Víťazov by si si rozhodne nemal nechať ujsť. Zlatý pohár Pivex u našich susedov rozhodne patrí medzi prestížne pivovarské súťaže. Tento rok sa na ňu prihlásilo 45 pivných značiek, aby si zmerali svoje produkty. Porota pečlivo vybrala tie najlepšie pivá v jednotlivých kategóriách, ktoré si zaslúžili cenu Zlatý pohár Pivex-Pivo 2022.

Desiatky pív si zmerali svoje sily! Poznáme tie najlepšie: Tak toto by si mal rozhodne ochutnať

#7 Novinky o tretej sérii Bridgertonu

Seriálový hit Netflixu sa bude líšiť od série romantických románov od autorky Julie Quinnovej na ktorej je založená. Rozprávať bude milostný príbeh Penelope Featherington (Nicola Coughlan) a Colina Bridgertona (Luke Newton). V sérii kníh sa pritom tretí román zameriava na Benedicta Bridgertona a prekvapujúcu lásku, ktorú nachádza.

Poznáme hlavnú zápletku tretej série Bridgertonu: Knihy už viac neudávajú smer, poriadne sa od nich odkloní


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, tasr, ta3.com
Odporúčame