Udalosti minulého týždňa: Veľký výpadok sociálnych sietí a syn Braňa Mojseja na televíznych obrazovkách

Braňo Mojsej so synom

Do známej speváckej šou zavítal aj syn Braňa Mojseja (Zdroj: Instagram/brano.mojsej)

#Minulý týždeň bol poriadne rušný. Na Slovensku, ale aj vo svete, sa udiali veľké veci, ktoré otriasli mnohými. Všetky sme pre teba spracovali, aby si vždy ostal v obraze! Veľký výpadok sociálnych sietí, Medzinárodný deň duševného zdravia a poriadne bláznivá kniha známeho kráľa Instagramu, Dana Bilzeriana.

#1 Dan Bilzerian vydáva knihu

Kráľ Instagramu, ktorý veľmi rád zdieľa fotografie s najrôznejšími ženami, dopísal svoju knihu! Túžiš sa o jeho živote dozvedieť viac a prečítať si, ako to dotiahol až sem? Neuveríš, koľko za jeho knihu zaplatíš. Dan vo svojom diele prezradil kus z jeho minulosti. Vyspovedal sa z čias v armáde, ale rovnako tak porozprával aj o šialenej ceste smerom k jeho úspechu. Kniha sa volá The Setup a predhovor v nej napísal David Goggins.

Kráľ Instagramu Dan Bilzerian napísal knihu: Chceš ju mať doma? Pozri sa, koľko stojí

#2 Medzinárodný deň duševného zdravia

Včera (10. októbra) sme mali možnosť pripomenúť si Medzinárodný deň duševného zdravia. Táto téma je v spoločnosti stále veľké tabu a veľa ľudí má stále problém vyhľadať profesionálnu pomoc. V súvislosti s osvetou zverejnila prezidentka Zuzana Čaputová na svojom Instagrame video venované ľuďom s psychickými problémami. V príspevku ich povzbudzuje v ich boji a taktiež informuje o kontakte na Linku dôvery, Linku detskej istoty, Krízovú linku pomoci Ipčko a niektoré ďalšie.

#3 Výpadok sociálnych sietí

Internetová stránka Downdetector, ktorá umožňuje nahlásiť chybu akéhokoľvek webu, 4. októbra zaznamenala viac ako 50-tisíc sťažností na problémy s Facebook-om a Instagram-om. Ďalších 35-tisíc bolo na nefunkčnosť Whatsapp-u a takmer 10-tisíc v prípade Messenger-u. Problémy s pripojením hlásia ľudia v Európe aj USA.

Hoci v živote človeka je pár hodín bez internetu takmer nič a v skutočnosti ho to veľmi ani neovplyvní. Mark Zuckerberg bude naň spomínať ešte dlho. Pripravil ho titižto o neuveriteľných 6 miliárd svojho imania. Každá minúta tohto obrovského výpadoku ho tak stála 222-tisíc dolárov.

Tak toto šéfa Facebooku rozhodne nepoteší: Pekne drahý výpadok ho pripravil o skutočne veľký balík peňazí

#4 YouTube pribudla nová funkcia

Poznáš ten pocit, keď pozeráš video na mobile, niečo si chceš zapísať na notebooku a video na telefóne sa ti zatiaľ zatvorí? Tak s tým je koniec. Nová funkcia umožní synchronizovať YouTube na počítači s jeho mobilnou verziou. Keď si ho náhodou zatvoríš na mobile, na ploche sa ti automaticky objaví vo forme miniprehrávača presne tam, kde si prestal sledovať. Samozrejme to platí len v prípade, že budeš na oboch zariadeniach prihlásený.

#5 Bratislava má novú stanicu

Bratislavčania sa dočkali. V centre hlavného mesta otvorili úplne novú stanicu Nivy. Okrem obrovskej a bezkonkurenčne najkrajšej autobusovej stanici na Slovensku tu nájdeš aj krásny park a obchodné centrum. Dizajn a technológie sa môžu rovnať aj svetovým metropolám.

V Bratislave otvorili novú stanicu Nivy: Obchodné centrum a park na streche, toto sa vyrovná aj svetovým metropolám!

#6 Do SuperStar sa prihlásil syn Braňa Mojseja

Braňo mladší sa hudbe venuje už dlhé roky a za sebou má aj vystúpenia so svojím slávnym tatkom. Braňo sa rozhodol vyskúšať šťastie v speváckej súťaži. Pred hviezdnou porotou to rozhodne nemal ľahké. Braňo Mojsej starší je totiž jednoznačne slovenským fenoménom, ktorý nemá najlepšiu reputáciu. Marián Čekovský bol však jednoznačne za postup do ďalšieho kola. Uvidíme ako sa bude Braňovi v súťaži dariť ďalej!

#7 Zuzana Plačková je oficiálne na slobode

Kauzu ohľadom známej influencerky si už určite zachytil. Razia v ich dome pomohla k nájdeniu tisícok eur a niekoľko kíl drog. Instagramová kráľovná je však už aj s manželom na slobode. O ich osude mal rozhodovať Najvyšší súd, no všetko sa zmenilo. Zasadnutie bolo vzhľadom na späťvzatie sťažnosti prokurátora zrušené. Zuzana Plačková tak momentálne rieši len problémy ohľadne sťahovania do nového domu. Dokonca si zaobstaral aj nového domáceho miláčika – prasiatko Tinky.

Zdroj: hashtag.sk, topky.sk
Odporúčame