Udalosti minulého týždňa: Slovenský štrajk za klímu, veľká novinka Borárosa a dátum vydania novej verzie GTA

Gábor Boráros

Gábor Boráros bude otcom (Zdroj: Instagram/boraros_gabor)

#Týždeň utiekol ako voda a my sme si pre teba pripravili ďalšiu nádielku noviniek. Tento týždeň teda rozhodne nebol nudný. Na Slovensku ale aj vo svete sa udalo kopec vecí, o ktoré by si rozhodne nemal prísť. Až v šiestich našich mestách prebehol štrajk za klímu, Gábor Boráros sa stane otcom a Billie Eilish oznámila novú značku parfému. To však ani zďaleka nie je všetko! Si pripravený?

#1 Tina a jej dojímavé slová o hrôzostrašnom zápase

Minulotýždňový zápas medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava sa už po dvadsiatich minútach strhol na hotové peklo. Oba sektory fanúšikov začali na seba útočiť a podarilo sa im vtrhnúť dokonca aj na ihrisko. Na štadión okamžite vtrhla polícia a situáciu upokojila tým, že jednu fanúšikovskú základňu zo zápasu vyhnala. Ešte aj počas toho však fanúšikovia hádzali na štadión pyrotechniku. Hoci sa situáciu podarilo upokojiť aj napriek tomu zápas naďalej nepokračoval a rozhodli sa ho ukončiť. Na celú situáciu sa rozhodla zareagovať aj obľúbená speváčka Tina, ktorá sa futbalového zápasu chcela zúčastniť, avšak prišla neskoro.

Tina mala obrovské šťastie! Na hrôzostrašný zápas neprišla načas: Dojímavé slová speváčky

#2 Na Slovensku  prebehol štrajk za klímu

Zmeňme systém, nie klímu, planéta je viac ako nekonečný rast HDP či sme v stave klimatickej núdze. Aj s týmito heslami štrajkujú v piatok študenti a aktivisti v Bratislave, Banskej Bystrici, Trnave, Prešove, Žiline a v Žiari nad Hronom. Od politikov a svetových lídrov požadujú rýchle a radikálne opatrenia v oblasti klimatickej krízy.

Od politických lídrov chcú, aby sa na Konferencii OSN o zmene klímy, ktorá sa začína 31. októbra v škótskom Glasgowe, postavili voči klimatickej nespravodlivosti a presadili radikálne systémové riešenia. Bez nich sa podľa aktivistov nezabráni nárastu priemernej globálnej teploty o 1,5 stupňa Celzia. Požadujú tiež ukončenie financovania všetkých nových fosílnych palív a projektov z verejných zdrojov (uhlie, ropa a zemný plyn).

#3 Billie Eilish predstavila nový parfém

Billie Eilish prišla s ďalšou novinkou. Na svojom instagramovom účte predstavila novú značku parfému, ktorá ponesie názov Eilish. Ako uvádza magazín Allure, vôňa má byť rovnako unikátna ako samotná speváčka. Pôjde o kombináciu vanilky, jantáru, pižma, kakaa, ruže a santalového dreva. Takáto kombinácia je v kozmetickom priemysle skutočne jedinečná a doposiaľ ju nemal žiadny iný parfém.

Billie Eilish predstavila vlastnú značku parfému: Táto vôňa pohlcuje zmysly a posúva rozkoš na novú úroveň

#4 Obrovská tragédia v Hollywoode

V Novom Mexiku došlo pri nakrúcaní najnovšieho weternu Aleca Baldwina k obrovskej tragédií. Herec nešťastnou náhodou smrteľne postrelil kameramanku a vážne zranil režiséra. Z celého incidentu je herec otrasený a vyjadril sa k nemu aj na Twiteri. „Neexistujú slová, ktoré by vyjadrili môj šok a smútok v súvislosti s tragickou nehodou, ktorá pripravila o život Halynu Hutchinsovú, manželku, matku a našu hlboko obdivovanú kolegyňu. Plne spolupracujem s vyšetrovateľmi na objasnení toho, ako k tejto tragédii došlo.“

#5 Facebook si mení názov

Vedenie Facebooku však šokuje! Jeho meno sa úplne zmení. Nové meno tejto spoločnosti by mal Mark Zuckerberg prezradiť už 28. októbra na výročnej konferencii. Pod novú značku sa majú zoskupiť všetky sociálne siete od jedného majiteľa. A to tiež aj Instagram, WhatsApp, Oculus či ďalšie.

Zuckerberg šokuje svojich užívateľov: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti

#6 Gábor Boráros bude otcom

Gábor Boráros, bojovník, ktorý začal s MMA lebo sa mu tento šport najskôr len páčil a vyzeral dobre. Keď však prišiel prvý zápas a s ním prvé údery, tak si Gábor MMA zamiloval, a vedel, že sa mu chce venovať profesionálne. Len pred niekoľkými dňami na svojom Instagrame vtipnou fotkou oznámil, že sa stane otcom. K dobrej správe mu srdečne gratulujeme!

#7 Poznáme dátum vydania remasterovanej GTA

Dlhoočakávaná remasterovaná verzia populárnej hry Grand Theft Auto je konečne tu. Na trh by sa mala dostať už 11. novembra, pričom jej cena by mala byť 60 dolárov. Balenie obsahuje vylepšenú verziu troch klasík, konkrétne GTA III, GTA: Vice City a GTA: San Andreas.

Zdroj: hashtag.sk, TASR, engadget.com
Odporúčame