TikTok trend, ktorý má zmysel: Zachytil si už takzvaný WaterTok, ktorý ti pomôže s pitným režimom?

Piť dostatočné množstvo tekutín je dôležité počas celého roka, nielen v lete (Zdroj: Freepik/freepik)

#Nový TikTok trend, ktorý ocenia aj zarytí odporcovia trendov tejto platformy. WaterTok, ktorý sa stal novým virálom ti má pomôcť vo vypití odporúčaného množstva vody každý deň bez toho, aby si nad tým musel viac premýšľať. Ak ti doteraz hydratovanie tvojho tela robilo problém, skús tento trend. Mal by spôsobiť revolúciu v tvojom vzťahu k pitnému režimu.

Je to dôležité!

Piť dostatočné množstvo tekutín je dôležité počas celého roka, nielen v lete. A nie, to že sa napiješ keď si smädný, nie je dobré. Vtedy už telo doslova kričí o pomoc.

Áno, rozumieme, že sa ti dostatočné množstvo prijatej vody môže niekedy zdať ako drina. Ak nepomáhajú ani frázy expertov na zdravie a krásu typu „voda je život“, však? Nemusíš byť lekár alebo iný odborník na to, aby si vedel, že dostatok tekutín ti len prospeje!

Zdravotné benefity

Zlepšíš si trávenie, krvný obeh, budeš mať dostatok energie. Je to málo dôvodov na to, vypiť aspoň 2 litre tekutín za deň?

Sústavná hydratácia organizmu by mala byť prioritou! Ako však dokazujú mnohé štúdie, mnohí z nás to neúmyselne podceňujú. Dostať do tela 2 až 3 litre vody pritom nemusí byť také ťažké, ako sa na prvý pohľad môže zdať!

TikTok x WaterTok

Pozri sa na trend WaterTok – má slúžiť ako studnica tipov a trikov, ktoré ti pomôžu v ceste za tvojím hydratovanejším ja. Ide o úspešný trend – svojou existenciou si vyslúžil viac ako 150 miliónov vzhliadnutí!

WaterTok ti poradí, ako vylepšiť vodu, ktorú máš prijať. Má ti pomôcť k navodeniu pocitu, že máš na ňu chuť, a chce dosiahnuť to, aby si daný nápoj celý deň pomaly popíjal. Nejde o to zmeniť tvoj návyk, ale o to, aby si podnietil svoju túžbu napiť sa.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Fashion trendy na jar a leto: Vyberieš si farebný grunge alebo to dáš na Wednesday?

Ako na to?

Podľa trikov máš len dve možnosti – ochutiť si vodu alebo fyzicky vidieť svoj pitný režim. Ak skombinuješ oba tipy, máš vyhrané, a účinnosť bude takmer 100 percentná!

Ochuť si vodu

Nemyslíme ale to, že si do vody naleješ neprimerané množstvo sirupu plného cukru alebo umelých sladidiel. Tieto zložky môžu byť skôr na škodu. Skús siahnuť po prírodných ochucovadlách – čerstvé sezónne ovocie, ako napríklad jahody, maliny, pomaranče, citróny, limetky, ale aj uhorky alebo bylinky ako mäta, ti pripravia nezabudnuteľný chuťový zážitok, ktorý budeš chcieť zažiť stále!

Fľaša, ktorá ti napovie, či piješ dostatočne

Základný spôsob na odkontrolovanie si svojho pitného režimu počas dňa je, ak si zadovážiš nejakú peknú fľašu. Znie to ako dosť zbytočná rada? Omyl! Bol by si prekvapený, na koľko ľudí to funguje.

Ľudia, ktorí fungujú na princípe WaterToku odporúčajú vyberať z nepriehľadných fliaš. Neuvidíš tak množstvo, ktoré ti zostalo, čo by ťa mohlo odradiť od tvojho plánu pitného režimu.

 

 

Zdroj: hashtag.sk, Vogue
Odporúčame