Internetom preletel nový populárny trend na TikToku: Trend „Vanilla Girl Aesthetic“ je novým módnym hitom

blondínka

Vanilla girl aesthetic je novým trendom sociálnych sietí (Zdroj: Instagram/vanillagirl_aesthetic)

#Neutrálne tóny, odtiene bielej, béžovej či bledohnedej. Príjemný a mäkký pletený sveter s legínami či (v našich končinách) nie príliš obľúbenými Uggs topánkami. Aj o tomto je nový TikTokový trend, ktorému podľahli mladé baby v zahraničí, ktoré si vo svojej komunite hovoria aj „It Girl“.

„Vanilkové dievčatá“

Trend nesie názov „Vanilla Girl Aestethic“ či v skrátenej podobe aj „Vanilla Girl“. V komunite je charakterizovaný v duchu: príjemných materiálov a „čistoty“ v zmysle farebnosti outfitov. „Vanilkové dievča“ (z angl. „vanilla girl“) je výstižné pomenovanie, ktoré odráža pointu tohto trendu.

Ten, kto sa chce držať tohto trendu, musí chodiť oblečený v neutrálnych tónoch, ako sú už spomínané farby biela, béžová, bledohnedá a im príbuzné tóny. Uprednostňuje sa „pohodlie a funkčnosť“ pred „dokonalosťou a strojenosťou“. Dievčatá volia pohodlné kúsky akými sú napríklad veľké vlnené svetre, príjemné nohavice či legíny, pohodlné topánky. Svoje outfity dopĺňajú vlasmi zopnutými dozadu, jemným make-upom (často len leskom na pery, upraveným obočím a jemnou lícenkou).

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @vanillagirl_aesthetic

Vanilla trend ovplyvňuje aj ich životy

Prispôsobujú tomu aj svoj domov. Ak ťa pozve „vanilkové dievča“ na návštevu k sebe domov, ponúkne ti miesto vo svojom príjemnom bledom kresle, o tvoje pohodlie sa postará mäkučkou bielou dekou, a naservíruje ti chutné domáce latté. To už je možno trochu nadnesené, ale odráža to jej zmysel pre estetiku aj v domácnosti. Jej domácnosť je elegantná, vyleštená, a dokonale zladená. Pravdepodobne bude biela.

Nevedela, čo to spôsobí

TikTokové videá, ktoré sú označované hashtagmi ako „vanilla girl“ či „vanilla girl aesthetic“ sú čoraz populárnejšie. Ich autorky sú prevažne mladé blondínky. Tvorcovia z brandže pripúšťajú, že akousi hlavnou zakladateľkou tohto trendu je istá Alix Earle, ktorá ako prvá vo veľkom popularizovala tento vzhľad, hoci si nemyslela, že jej používanie „obyčajného“ hashtagu  pod jej videami odštartuje také masové šialenstvo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Obrovské kabelky, baleríny či sexi kombinácie s cargo nohavicami: Aj toto sú módne trendy na rok 2023!

Mnohí odporcovia tohto trendu označujú jej počin za rasistický, pretože podmienky pre splnenie tohto trendu sú jasné – rovné blond vlasy, veľké modré oči, čo rozhodne na Alix Earle sedí. „Je ťažké nájsť tvorcov, ktoré sú v tomto trende, ktorí nezodpovedajú tomuto vzhľadu. Aj keď je tu niekoľko videí, ktoré ukazujú, ako robiť tento štýl aj keď ste bruneta,“ vyjadrila sa pre portál Buzzfeed.

@outf1t.inspoxx

some of these were hard to find so sorry if the brands aren’t right xx #vanilla #vanillagirlaesthetic #fypシ゚viral #inspo #vanillagirl #followme

♬ original sound – mandy

Chocolate girl?

Popularizovanie tohto trendu na TikToku sa rozšírilo bleskovo. Reakcie tvorcov z tejto platformy na seba nenechali dlho čakať. Istá na TikToku známa černoška Olivia Layne, ktorá na platforme vystupuje pod prezývkou @OliviaLayne6 napísala, že názov vanilla a všetky jeho znaky poukazujú na „pekné, tenké, biele ženy“. Tiež sa vyjadrila, že videla množstvo komentárov, ktoré tvrdia, že „vanilkovým dievčaťom“ môže byť hocikto! „Nerobím si srandu z tohto štýlu, len sa pýtam: koľkými spôsobmi môžete vyjadriť, že máte rady béžovú a jej odtiene?“ povedala.

Aivana Ishmael, ktorá je asistentkou redaktora v Teen Vogue, sa na TikToku k tejto afére vyjadrila po tom, čo sa k nej dostala reklama propagujúca tento trend. Rozhodla sa pre vytvorenie trendu „chocolate girl“ (pozn. „čokoládové dievča“). „A tak nová estetika práve padla,“ povedala.

 

Myslíš si, že tieto populárne internetové trendy, ktoré sú zamerané len na určité „vyvolené“ skupiny, sú správne?


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: BuzzFeed
Odporúčame