Rakúsko predstavené z úplne inej perspektívy: Wakeboardista priniesol vtipný príbeh zo Salzburgu

Dominik pózuje v Salzburgu pri natáčaní Sound of Wake

Salzburg ponúka skutočne výnimočné miesta (Zdroj: Red Bull Content Pool/Gert Perauer)

#Krása mesta Salzburg sa rozhodne nedá spochybniť, a ak si tam doteraz ešte nemal cestu, rozhodne si ju naplánuj. Fascinujúce historické centrum, čarovný park Mirabell Garden a z každého rohu sálajúca prítomnosť geniálneho Mozzarta. Nevieš si takýto malý raj na Zemi predstaviť? Máme pre teba skvelú alternatívu.


Žiarivé krištáľové lustre, zamatové koberce a honosný luxus: Akrobatická cyklistika v pýche Rakúska ťa nadchne


Svetovo uznávaný wakeboardista, Dominik Hernler, ukázal toto mesto z pohľadu, aký sa len tak bežnému smrteľníkovi nenaskytne. Už samotné fotky celého projektu sú oslnivé, no výsledné video ponúka letný zážitok, ktorý ťa rozhodne chytí za srdce a umožní ti zamilovať si toto historické mesto.

Hviezda wakeboardinu je väčšinou na Floride

Hoci Dominik je rodený Rakúšan, väčšinu času trávi na Floride. Veď koniec koncov, čo mu môže ponúknuť lepšie podmienky pre tréning, ako samotná kolíska tohto športu. Fantastický športovec je na boarde skutočne ako ryba vo vode, pretože rôzne ocenenia získaval už ako 10-ročný.

Dominik Hernler počas natáčania Sound of Wake
Dominik Hernler počas natáčania Sound of Wake (Zdroj: Red Bull Content Pool/Gert Perauer)

Úspechy mu stále narastajú a vyhral veľké množstvo súťaží vo wakeboardingu. Prvenstvo získal napríklad na Quiksilver Space Jam Session v Prahe, na šampionáte vo Švédsku a v rôznych súťažiach, ktoré organizoval Red Bull. Niet preto pochýb, že práve toto je človek, ktorý si môže dovoliť experimentovať v každom prostredí.

Jednoduchý príbeh s vtipným vyvrcholením

Výzvou nebolo len prezentovať wakeboard ako taký, ktorý je skutočne náročný aj sám o sebe. Pre Dominika bolo rovnako dôležité vybrať netradičné miesta, kde by sa triky, saltá a premety dali predviesť. Na videu teda okrem rieky Salzach uvidíš aj rôzne menšie vodne plochy, jazierko pri zámku Hellbrunn či fontánu a chodník pre chodcov.


ROZHOVOR Na ruku si vytetoval Štúra a začal cestovať po Slovensku: Naša krajina má potenciál, treba jej dať šancu


Fantastickým nápadom bolo oživenie v podobe vsunutého príbehu. Po celý čas ťa bude držať v napätí a zároveň ťa nechá s otvorenými ústami pri výkonoch, aké sympatický Dominik predviedol. Hoci nie je nijako zložitý, určite ťa svojou ľahkosťou pobaví a vyčaruje ti úsmev na tvári.

Dominik využil aj nezvyčajné cesty pre dobré zábery
Dominik využil aj nezvyčajné cesty pre dobré zábery (Zdroj: Red Bull Content Pool/Gert Perauer)

Inšpiráciou pre natočenie tohto projektu bol slávny film Sound of Music, ktorý sa odohráva práve v Salzburgu. O celom zážitku sa Dominik vyjadril takto: „Hlavnou myšlienkou projektu Sound of Wake bolo spojiť príbeh s wakeboardingom, klasickou hudbou a obrovským množstvom historických miest, ktoré toto mesto ponúka. Bolo to pre mňa aj celý tím skutočnou výzvou, no rozhodne to stálo za to! Video je proste brilantné!“

Zdroj: Red Bull Content Pool, redbull.com
Odporúčame