Žiarivé krištáľové lustre, zamatové koberce a honosný luxus: Akrobatická cyklistika v pýche Rakúska ťa nadchne

Tom Oehler počas natáčania v Grand Hotel de l'Europe

Tom Oehler počas natáčania v Grand Hotel de l'Europe (Zdroj: Red Bull Content Pool/Armin Walcher)

#Určite si už niekedy v živote rozmýšľal, aké by bolo krásne vlastniť luxusný zámok, ktorý by bol s kopou služobníctva prispôsobený len tvojim potrebám. Čo sa však stane, ak tieto potreby zahŕňajú jedine prilbu, športový bicykel a unikátne priestory, aké nemajú vo svete páru?

Tieto miesta v okolí Bratislavy sa skutočne oplatí navštíviť: Nechýbajú šelmy, vojenská história i romantika

Jedinečná príležitosť, ktorá sa proste neodmieta. Rovnako nezaváhal ani fantastický rakúsky športovec, Tom Oehler, a priniesol niečo nádherné. Ladnosť s akou sa doslova preletel historickým hotelom vyráža dych a povinne by si ju mal pozrieť každý milovník spojenia kuriozity, vycibrených zmyslov, presnej koordinácie svalov a zmyslu pre umenie.

Blázon, ktorý srší kreativitou

Tom Oehler, ktorý má dnes za sebou už 23 rokov kariéry, pochádza z mesta Linz v Rakúsku. To, že je jedinečným adeptom na takýto kúsok potvrdzuje aj fakt, že sa mu podarilo prekonať rovno dva rekordy z Guinessovej knihy. Adrenalín si rád zvyšoval aj v nebezpečných cestných kúskoch, kedy si na križovatke počkal na červenú a následne preskákal cez strechy áut až na začiatok kolóny.

Tom Oehler počas natáčania v Grand Hotel de l'Europe
Tom Oehler počas natáčania v Grand Hotel de l’Europe (Zdroj: Red Bull Content Pool/Armin Walcher)

Jedinečný hotel nemá obdobu

V roku 1909 vytvoril reštaurátor, Viktor Sedlacek, jedinečné miesto, ktoré svojho času skutočne nemalo páru. Gigantický Grand Hotel de l’Europe sa nachádza pri meste Salzburg v Rakúsku. Mal 10 poschodí a bol údajne najväčším hotelovým komplexom v celom Rakúsko-Uhorsku. Hoci zožal obrovskú slávu, v roku 1970 ho z dôvodu finančnej krízy musela rodina predať a posunúť ďalej.

Tom Oehler počas natáčania v Grand Hotel de l’Europe (Zdroj: Red Bull Content Pool/Armin Walcher)

Dnes v tejto majestátnej budove môžme nájsť kasíno, no nachádza sa tu aj múzeum. Pri jeho otvorených a vzdušných miestnostiach skutočne niet divu, že Tom si vybral práve toto miesto na predvedenie svojho talentu. Natáčanie niektorých scén bolo skutočne nebezpečné a neraz mu hrozilo vážne zranenie. A aj vďaka nemu sa, na dnes už tmavé zabudnuté miesta, vrátil lúč svetla.

Zdroj: Red Bull Content Pool, wikipedia.org
Odporúčame