VÝBER: 7 najsledovanejších skladieb Yzomandiasa. Číslo 1 neprekvapí

Yzomandias je jedným z najväčších mien súčasného českého rapu, ak nie aj vôbec tým najväčším V aktuálnom článku sme sa rozhodli zamerať na najsledovanejšie skladby tohto českého rappera, ktoré sú na video platforme YouTube. V niektorých prípadoch možno budeš prekvapený, ale nepochybujeme o tom, že drvivú väčšinu trackov odhadneš správne. Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Yzomandias, ktorý je hlavou zvučného českého labelu Milion+ je spolu s menami ako Viktor Sheen, Nik Tendo či Ektor považovaný za lídra českej rapovej scény, čo potvrdil aj svojim najnovším projektom. Yzo, je však populárny aj u nás na Slovensku, čo potvrdzuje aj záujem slovenských priaznivcov o jeho hudbu na koncertoch, či hudobných platformách. Preto sme sa v dnešnom článku rozhodli pozrieť na najsledovanejšie veci, kde sa meno Yzomandias objavilo.

Najsledovanejšou skladbou na YouTube, v ktorej je Yzomandias, je jednoznačne Holly Molly. Track, na ktorom sa objavuje Yzo spolu so svojím krajanom Lvcasom Dopeom, bol k dnešnému dňu vypočutý viac ako 13,7 miliónmi ľudí, čo sú v našich končinách jednoducho famózne čísla. Niet sa čo čudovať, tento song je veľmi obľúbený a ak ho akousi nepodarenou náhodou nepoznáš, mal by si to okamžite zmeniť. Spolupráca s Lvcasom Dopeom je už však kvôli starším okolnostiam pasé, takže tento banger s produkciou od Abeho a Cheesemana je pravdepodobne posledný, ktorý táto dvojica vytvorila. To však poslucháčov trápiť nemusí, nakoľko kombo s Nik Tendom funguje podľa nášho názoru lepšie.

Dôkazom predošlých riadkov je aj viac ako 11,9 milióna pozretí, keď privrieme jedno oko, tak dvanásť na singli Kawasaki, kde Yzomandias spojil svoje sily práve s labelovým kolegom a dobrým kamarátom Nik Tendom. Chalani ešte bez výraznejších tetovaní tváre rapujú z tenisových kurtov a my sa skladbu spomíname, ako by to bolo včera. Konštatovať môžeme, že Kawasaki je dodnes jedna z najobľúbenejších spolupráci labelových kolegov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Uličný rap, z ktorého mrazí. Michajlov je späť (VIDEO)

Máme t u kúsok aj z roku 2020, konkrétne EP Melanž, ktoré Yzo spojil do jedného viac ako šesťminutového klipu a k dnešnému dňu si toto video pustilo viac ako 9,3 milióna ľudí. Jedná sa o prvotriednu prácu, pričom predovšetkým track Rolls, na ktorom Yzomandiasovi sekunduje Nik Tendo, patrí do úzkej špičky minuloročných skladieb, ktoré vyšli či už v českom alebo slovenskom rape. Celý projekt Melanž je naozaj výborný po všetkých stránkach a my sa skvelým číslam ani nečudujeme.

Len o pár tisíc pozretí menej ako Melanž má starší song Mikasa Sukasa, ktorý uzrel svetlo sveta na YouTube kanáli Milion Plus pred viac ako troma rokmi. Názov je odvodený zo španielskeho príslovia „Mi casa, su casa.“ V preklade do slovenčiny môžeme túto vetu napísať ako: Môj dom, tvoj doma. Skrátka, ide o to, že dbáš na svojich priateľov a si pre nich ochotný urobiť naozaj veľa. Kvalitný rapový track.

Toto by si možno nečakal. Ďalší v našom zozname je totiž track YYASMIN, ktorý je zo Zayovho albumu a Yzomandias na ňom hosťuje. Ak si pozorne sledoval poslené mesiace tak vieš, že ani spolupráca Yza s Haha Crew už v blízkej budúcnosti reálna nie je, nakoľko sa tak vyjadril sám líder M+. Vráťme sa ale späť ku skladbe YYASMIN – takmer osem miliónov vzhliadnutí a skladba, ktorá je veľmi populárna predovšetkým na koncertoch. Ach, nech už sú živé vystúpenia opäť súčasťou našich životov.

Sny a nočné mory. Niečo málo nad 7,6 milióna vzhliadnutí a skladba, ktorá možno nie je medzi priaznivcami tak populárna, ako by si zaslúžila. Avšak, tí najväčší znalci určite vedia, o čom je v tomto prípade reč. Objavujú sa na nej Lvcas Dope a Nik Tendo, s ktorými má Yzomandias hneď niekoľko zaujímavých vecí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Je Pusha-T lepší ako Eminem, The Game či Kendrick?

A TOP sedmičku uzatvárame trackom Z nuly na sto, v ktorom môžeme sledovať hneď viacero členov Milion+ . Yzomandias spojil sily s Hasanom, Nik Tendom a Slovákom Kamilom Hoffmannom. Výsledok? Absolútny banger, ktorý ak si ešte nejakým nedopatrením nepočul, mal by si sa trošku hanbiť. Ale žiaden strach, môžeš to hneď v tejto sekunde napraviť. Oplatí sa to. Dodajme, že si ho na YouTube pozrelo viac ako 6,5 milióna ľudí.

Faktom je, že Yzomandias je autorom mnohých trackov, respektíve objavuje sa na veľkom množstve skladieb, ktoré sú skutočne úspešné, majú dobrý zvuk, rap, myšlienku aj videoklip. A očakáva sa, že tento trend bude ešte aspoň pár rokov pokračovať.

Foto: Yzomandias, Yzomandias profil na Instagrame

Odporúčame