Ak si fanúšik filmovej série Vreskot, pozri si trailer na Vreskot 6: Šestka bude ešte surovejšia a agresívnejšia

Ghostface

V poradí už šiesty film série Vreskot má byť podľa tvorcov naozaj surový (ZDROJ: Paramount Pictures)

#Hororová séria Vreskot patrí nielen k najúspešnejším vyvražďovačkám vôbec, ale aj najbrutálnejším. Aktuálne ju tvorí  5 filmov, v ktorých mohol doteraz nájsť početné vraždy, ale aj humor, pomerne zaujímavý príbeh, no a samozrejme aj typický zvrat na konci filmu. Najnovší trailer k šiestemu filmu potvrdzuje, že všetko ostáva po starom. Napriek tomu má byť šestka iná. Fyzická, agresívna a drsná. Píše o tom NME.

Nech si kdekoľvek, Ghostface si ťa nájde

Vreskot 6 má byť podľa tvorcov výrazne odlišný od predošlého filmu. Režiséri Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett vyhlásili, že fanúšikovia by mali tentoraz očakávať „fyzický“ zážitok. Určite už asi tušíš, to tým mysleli.

Šiesty film tejto série, ktorá sa s úspechom prebila tromi dekádami, by sa mal v kinách objaviť 10. marca. V oficiálnom traileri musia sestra Tara (Jenna Ortega) a Sam (Melissa Barrera) opäť raz čeliť maskovanému sériovému vrahovi, ktorého všetci poznáme ako Ghostface.

„Vreskot 6 sa odohráva krátko po udalostiach Vreskotu 5, a uvidíte v ňom, ako sa postavy vyrovnávajú s masakrom vo Woodsboro z predošlého filmu,“ povedal Bettinelli-Olpin pre NME.

„Presťahujú sa do New Yorku, no hneď ako sa objaví vo filme Ghostface, a všetko je zase v háji.“

Odvážnejší a surovejší

Predošlý film bol natočený až po jedenástich rokoch. Vo veľkej miere ponúkol satiru na, miestami až toxické fanúšikovstvo a rebooty, ktorých základným účelom je generovať zisk a budovať meno značky. V hre opäť boli pôvodné postavy v podaní Neve Campbell, Courtney Cox a David Arquette, pričom cieľom bolo spojiť nové dejové línie s tými starými. Šestka má byť ale iná.

„Našou úlohou vo Vreskote 5 sčasti bolo priniesť akýsi ,greatest hits‘, aby sme jasne ukázali, že sme časťou z dlhotrvajúcej línie charakterov,“ povedal Gillett. „So šestkou sme chceli rozvrátiť tento hrejivý podtón a vytvoriť niečo, čo je odvážnejšie a surovejšie.“

Podľa dvojice režisérov bude najnovší film naozaj fyzický a telesný. Má v ňom byť mnoho z nich samých, čo je údajne iný prístup, ako mali pri päťke. Aj tentoraz by si vo filme mal nájsť všetky ingrediencie, ktorými si séria získala tisícky divákov, no zároveň bude film iný.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vec vo Wednesday hral skutočný herec: Ako vyzeralo natáčanie?

PODNADPIS: Inšpirácia prichádzala aj od fanúšikov

Niektorí fanúšikovia sa však môžu tešiť aj z iných dôvodov. Filmári si totiž zobrali inšpiráciu aj z rôznych fan-made rekvizít a výtvorov, ktoré zdieľali na internete.

„Náš dizajnér našiel na platforme Etsy matriošku Ghostface a použil ju do jednej zo scén,“ vyhlásil Bettinelli-Olpin.

„Je to matrioška Ghostfacea počas deviatich rokov – deväť zabijakov – a je dobrá. Budete mať čo robiť, aby ste ju v scéne našli, lebo ju vidieť len v pozadí, no je naozaj pôvabná.“


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame