Vec vo Wednesday hral skutočný herec: Ako vyzeralo natáčanie?

Jenna Ortega ako Wednesday a Vec

Chodiaca ruka Vec z hitu Wednesday nie je výsledkom digitálnych trikov (Zdroj: Netflix)

#Ak si aj náhodou nevidel netflixovský hit Wednesday, určite vieš, o čom je reč. Jednou z obľúbených postáv je aj neodmysliteľná súčasť rodiny Addamsovcov, roka Vec. Ak by si ale čakal, že chodiaca ruka je výsledkom digitálnych trikov, mýliš sa. Ako informuje Today, Vec hral skutočný herec, čo vyžadovalo viaceré špeciálne opatrenia.

Prítomný už od začiatku

Vec patrí k rodine Addamsovcov už od pôvodných komiksov, ktoré začali vychádzať v tridsiatych rokoch minulého storočia. V prvom televíznom spracovaní Addamsovcov ho hral herec  Ted Cassidy, ktorý hral tiež rolu komorníka Lurcha. Vec v televíznom seriáli príležitostne vykúka zo škatúľ, ktoré boli rozmiestnené v dome fiktívnej rodiny.

Vzhľadom na Cassidyho výšku, ktorá presahovala dva metre, bolo však natáčanie jeho scén mimoriadne náročné. Herec sa totiž musel skryť pod stôl, na ktorej bola škatuľka položená tak, aby ho v scéne nebolo vidieť.

Živí herci hrali Vec aj v ďalších hraných adaptáciách rodiny Addamsovcov a režisér Tim Burton chcel, aby to ani v prípade Wednesday nebolo inak.

Ruka rumunského kúzelníka

„Musel to byť niekto, koho ruky dobre vyzerali, kto mal rýchle prsty a dokázal robiť všetky potrebné pohyby. Takisto to musel byť niekto dosť mladý a dosť ohybný na to, aby sa poskladal do všetkých tých nepohodlných polôh,“ povedal Tom Turnbull, ktorý mal na starosti vizuálne efekty.

Všetky požiadavky napokon splnil rumunský kúzelník Viktor Dorobantu, pre ktorého išlo o hereckú premiéru. Väčšinu natáčania bol oblečený v jasnomodrom kostýme, aby ho neskôr mohli zo scén digitálne vymazať. Z kostýmu trčala iba jeho ruka, na ktorej mal upevnené falošné odrezané zápästie. Prispôsobené museli byť aj kulisy.

Viacero kusov nábytku malo v sebe otvory, aby cez ne mohol Dorobantu ruku prestrčiť. Výsledkom snahy štábu a najmä Burtona je to, že 90 % scén, v ktorých sa Vec objaví, vznikli pomocou praktických efektov. Digitálne efekty stoja len za zvyšnými desiatimi percentami.

„Je to náročný proces, pretože človek musí vyjadriť emócie len pomocou ruky, ktorá nemá hlas alebo titulky. Prejaviť emócie rukou dá veľa práce,“ povedal Dorobantu.

„Bolo to zábavné, pretože jazyk Veci sme vymýšľali za pochodu. Každý deň sme prišli, začali nakrúcať a…išlo len o to, či to vyzeralo správne, ši som vedela, čo chce približne povedať,“ opísala Jenna Ortega.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame