Vráti sa Conor McGregor do UFC ako „vianočný darček“?

Conor McGregor

Conor McGregor (zdroj: YouTube/UFC)

#Conor McGregor nebojoval od leta 2021, kedy prehral s Dustinom Poirierom a okrem toho si poranil členok, čo ho vyradilo z hry na niekoľko mesiacov. Írsky priekopník MMA sa do klietky stále nevrátil, ale jeho comeback do UFC by mohol byť už iba otázkou času.

Vráti sa McGregor tento rok?

Conor sa tento rok pripomenul, keď prijal miesto trénera v rámci reality show The Ultimate Fighter 31, pričom proti nemu stál ako kormidelník konkurenčného tímu Michael Chandler. Práve zápasom týchto dvoch mal celý TUF 31 vyvrcholiť, ale ani v úvode septembra nie je jasné, či McGregor proti Chandlerovi v roku 2023 nastúpi.

Dlhodobo bolo zo strany Íra problémom, že nie je súčasťou antidopingového programu UFC, ktorý má na starosti agentúra USADA. Aby mohol bojovník nastúpiť v UFC, musí byť súčasťou tohto programu minimálne šesť mesiacov. To už Conor teraz nestíha, ale prezident organizácie Dana White aj samotný fighter hľadajú možnosti, ako by comeback „The Notorious“ mohol byť reálny čo najskôr.

Otvorene sa hovorí o dátume 16. december 2023, kedy je na programe turnaj UFC 296 v T-Mobile Arene v americkom Las Vegas. Štát Nevada nie je, čo sa dopingu týka, taký prísny ako iné, čo by McGregor mohol využiť. Niekdajší double champ UFC sa nechal počuť, že sa do akcie vráti práve v decembri. Chandler je pripravený už teraz, čaká na to, kedy bude k dispozícii jeho súper.

UFC by sa takýto match-up na záver kalendárneho roka hodil, vygenerovalo by to možno historické čísla predaných pay-per-views. Všetko by malo byť jasné v najbližších týždňoch, isté je len to, že McGregor bude s Chandlerom bojovať. Akurát sa čaká na dátum. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
UFC navštívilo Paríž: Gane zvládol tlak a teší sa na novú éru ťažkej váhy - ide si po opasok?

Sleduj náš Instagram   

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame