Chceš schudnúť alebo si udržať postavu snov? Tieto vonkajšie športy ti v tom zásadne pomôžu!

Čerstvý vzduch a prirodzene náročný terén ti pomôžu s tvojim tréningom (Zdroj: Freepik/lovelyday12)

#Leto klope na dvere, a na výhovorky už nie je čas. Ak ťa to vo fitku nebaví alebo na to nemáš finančné možnosti, no nechceš ísť cvičiť ani niekam von do vonkajšieho free fitka, máme riešenie! Obleč sa do športového, nezabudni si pribaliť veľkú fľašu vody (pretože hydratácia je dôležitá nielen počas športu!) a vyraz von. Čerstvý vzduch a prirodzene náročný terén ti pomôžu s tvojim tréningom!

Beh

Starý známy beh. Aktivita, ktorá je vhodná (takmer) pre každého. Ak nemáš kondičku alebo si netrúfaš, môžeš zvoliť aj iné alternatívy. Rýchla chôdza či dlhá prechádzka ti tiež poskytnú slušný kardio tréning, a tvoje telo sa ti určite poďakuje!

Výhodou tohto športu je jeho finančná stránka – nestojí ťa nič. Jedinou investíciou pri pravidelnom behu by mali byť bežecké topánky. Ak si nevieš rady s ich výberom, inšpiruj sa TU! Čo sa týka outfitu, siahni po pohodlných legínach alebo šortkách, ktoré si vďaka súčasným módnym trendom môžeš neskôr obliecť aj večer na drink do mesta.

Bootcamp

Počul si už toto slovo? Bootcamp môžeš poznať najmä z amerických výcvikových táborov z filmov. Predstavuje skupinové cvičenie. Tí, ktorí ho skúsili, dajú za pravdu, že je super!

Tomuto typu tréningu prevažne holdujú ženy. Cvičiť ho môžeš ako aj v interiéri, tak aj v exteriéry. Základom je práca s vlastnou váhou, preto je táto aktivita vhodná pre každého.

Severská chôdza

Stačí ti len odhodlanie, walkingové palice a vhodná športová obuv. Nielen že ťa tento typ pohybovej aktivity nabije endorfínmi, ale vďaka populárnemu nordic walkingu si posilníš svoj obehový systém či zlepšíš držanie tela!

Pre náročných

Ak máš energie na rozdávanie, vyskúšaj nordic running! Nezaťaží ti kĺby tak, ako beh a športovanie pri ňom už nikdy nebude monotónne. Ale pozor, pred tým než sa do tohto športu pustíš si preštudujte (tak ako asi pri každom športe) správnu techniku.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
„Kričíš“ pri posilňovaní? Možno ti to skutočne pomáha podať lepšie výkony!

Tréning pod holým nebom

TRC tréning môžeš praktizovať naozaj kdekoľvek! Potrebuješ naň len špeciálnu fitness pomôcku, ktorú môžeš využiť na ihrisku či v prírode. Jednoducho ju upevníš o strom alebo konštrukciu detských preliezok.

Opäť ide o cviky s vlastnou váhou, čím si skvelo precvičíš a posilníš najmä svaly na bruchu, zadku, panve a hrudníku.

Sleduj nás aj na TikToku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame