Noví vyzývatelia, legenda v boxe a nadšené nemecké publikum: Oktagon 39 sa však nevyhol problémom!

Vlasto Čepo a Hector Lombard na Oktagon 39

Vlasto Čepo a Hecotr Lombard v boxerskom zápase (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Organizácia Oktagon MMA hostila už v poradí tretí turnaj na nemeckej pôde. Tentokrát sme v Mníchove na galavečeri Oktagon 39 neboli svedkami žiadneho titulového zápasu. Napriek tomu si však diváci v bavorskej metropole prišli na svoje a dva hlavné zápasy zaobstarali ich domáce hviezdy. Záverečný duel večera patril Christianovi Jungiwrthovi a hlavný predzápas zaobstarali nemecké poloťažké váhy Alexander Poppeck a Martin Zawada.

Zrušené zápasy musel zachraňovať box

Podobný osud ako Oktagon 38 v pražskej O2 Aréne postihol aj mníchovský turnaj. Za menej ako týždeň z karty odpadli 4 zápasy a galavečeru hrozilo, že na ňom napokon nebude ani 10 zápasov. Pôvodne mali na turnaji štartovať Robo Pukač, Michael Deiga-Scheck, Niklas Stolze, James Lewis, Francesco Bocca či Dominic Schoeber, no zranenia im nedovolili nastúpiť.

Vedenie sa preto rozhodlo opäť siahnuť po náhrade v podobe boxerského zápasu, ktorý však sľuboval stret oveľa kvalitnejších bojovníkov než Gábora Borárosa a Václava Mikuláška. Proti sebe stáli srbsko-slovenský bombardér Vlasto Čepo a legendárny MMA bojovník Hector Lombard. Víťaza mohol určiť jedine knokaut a keďže ten za 3 kolá neprišiel z ani jednej strany, zápas bol vyhlásený za remízu.

Palasz, Keita a Sanikidze spoznali titulových súperov

Aj keď Oktagon 39 neponúkol žiadnu titulovú bitku, turnaj mal významnú rolu pre bojovníkov, ktorí si na ňom mohli vybojovať titulovú šancu. Po bodovom triumfe búrliváka Hatefa Moeila je už isté, že ho bude čakať súboj o uvoľnený titul ťažkej váhy. Ten doposiaľ v Oktagone držali len Michal Martínek a Martin Buday, pričom obaja sa ho vzdali po tom, čo prestúpili do prestížnejších organizácií.

Šampión ľahkej váhy Losene Keita zosadil z trónu Ivana Buchingera neskutočným spôsobom a hovorilo sa o jeho odvete s Ronym Paradeiserom. Výhra rodáka z Gbeľov nad Vladom Šikičom mu podľa slov promotéra Novotného zabezpečila šampiónsku odvetu s Keitom.

A práve spomínaný Losene Keita si na rovnakom turnaji odbil premiéru v perovej váhe do 66 kilogramov. Švédskeho talentovaného bojovníka Barka prešiel ako parný valec a napokon ho v 3. kole dobil na TKO. Skalp dovtedy neukončeného Švéda vystrelil Keitu rovno do boja o titul, ktorý v súčasnosti drží Gruzínec Mate Sanikidze.

Nemecké hlavné zápasy na Oktagon 39

Po negatívnej skúsenosti s nemeckými fanúšikmi z turnaja Oktagon 33, na ktorom zostala na hlavnom zápase poloprázdna hala, opäť Oktagon siahol po nemeckých hviezdach. Miláčik domáceho publika Christian Jungwirth zvládol náročný hlavný zápas a aj keď inkasoval v 3. kole knockdown, napokon zvíťazil proti Denilsonovi de Oliveirovi na split decision.

Oveľa jednoznačnejší priebeh mal čisto nemecký súboj Poppeck vs. Zawada, v ktorom úradovala mladícka dravosť. Veterán Martin Zawada nedokázal nájsť odpoveď na Poppeckove takedowny a v spodnej pozícii si prešiel čistým peklom. V závere 2. kola mu Poppeck lakťom spravil tržnú ranu, z ktorej prúdom tiekla krv. Zawada napokon dobojoval zápas až do bodov, no na víťazstvo opäť nedosiahol.

Kto bude novým šampiónom ťažkej váhy?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame