Kto je Milla Sofia? Influencerka vytvorená umelou inteligenciou vzbudzuje nadšenie aj…

Za influencerkou Millou Sofiou síce stojí umelá inteligencia, no mnohí sú ňou priam posadnutí (Zdroj: Unsplash/julien Tromeur)

#Influencerov a influenceriek je dnes toľko, že si každý môže vybrať toho svojho. Počul si už o influencerke menom Milla Sofia? Ak nie, tak vedz, že Milla je dielom umelej inteligencie, čo je pre mnohých tým hlavným dôvodom, prečo ju sledujú. Podľa vývojárov, ktorí stoja za jej vznikom, však nebola vytvorená preto, aby si získavala armádu sledovateľov.

Vysoká škola života

Je blondína s modrými očami, žije v Helsinkách, a samú seba opisuje ako modelku, ktorá „prináša jedinečnú a futuristickú perspektívu do ríše života“. Na jej oficiálnej internetovej stránke sa tiež dočítaš, že aktuálne má síce 24 rokov, no kedysi vraj mala 19.

To je síce normálne, no čo to znamená v prípade influencerky, za ktorou stojí umelá inteligencia? Podľa jej agenta, ktorý si ale neželal byť menovaný, jej vek musel byť zmenený z prostého dôvodu, že ako devätnásťročná by nemohla mať dostatočné skúsenosti na to, aby zvládla úlohy, ktoré sú pre ňu naplánované. Momentálne je tvárou kampane fínskeho internetového obchodu tyyliluuri.fi. Môže sa tiež pochváliť spoluprácami so značkami Calvin Klein či Prada.

Čo sa týka vzdelania, Milla študovala na fiktívnej univerzite „University of Life“, ktorej názov pokojne môžeme preložiť ako „Vysoká škola života“. Jej vzdelávanie pozostáva z neustáleho čerpania vedomostí z „fancy“ algoritov a analýz dát. Podobne, ako je tomu aj pri bežných (rozumej ľudských) influenceroch, aj Milla si veľmi rýchlo vytvorila na sociálnych sieťach silnú fanúšikovskú základňu. Napríklad na Instagrame má aktuálne okolo 73-tisíc sledovateľov, a na sieti X, ktorú sme kedysi poznali ako Twitter, má okolo 21-tisíc sledovateľov.

Vo svojich postoch na Instagrame sa so svojimi fanúšikmi delí o momentky zo svojho každodenného života a tiež o rôzne cestovateľské dobrodružstvá. Vidieť ju môžeš v rôznych outfitoch, či už v bikinách, alebo v luxusných večerných šatách. Ak si len letmo prezrieš jej Instagram, neprekvapí ťa, že mnoho jej mužských sledovateľov je z Milly doslova unesených. Dostáva nielen komplimenty, ale aj pozvánky na obedy. Našťastie sa nájdu aj takí, ktorí berú existenciu virtuálnej influencerky z Fínska s rezervou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TikTok prichádza s ďalšou novinkou: Používateľom má pomôcť rozlíšiť obsah vytvorený pomocou umelej inteligencie

„Neverím, koľko mužov je úplne mimo z umelej inteligencie,“ napísal jeden z komentujúcich.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Milla Sofia (@millasofiafin)

Nedosiahnuteľný štandard krásy

Pre mnohých, a predovšetkým pre mladé dievčatá a ženy, môže Milla reprezentovať ideál krásy, ku ktorému sa však väčšina ľudí nedokáže priblížiť. To môže mať negatívny dopad na psychiku istého typu ľudí, čo si všimlo viacero sledovateľov.

„PROSÍM, ODSTRÁŇTE JU A ZASTAVTE MLADÉ DIEVČATÁ TRPIACE NEREÁLNYM ŠTANDARDOM KRÁSY. Naša mladosť je na h*vno a robíte ju ešte horšou,“ vyjadril sa jeden z nich.

Ako vníma tento fakt jej agent? Okrem vyjadrenia, že nerealistické ideály krásy, ktoré sú mladým ľuďom prezentované, tu boli dávno predtým, ako sa objavila umelá inteligencia, tiež uviedol, že dôvod, prečo bola Milla vytvorená, siaha ďalej, ako len na zdieľanie zábavného kontentu.

Dodal tiež, že umelá inteligencia je dnes už súčasťou našich životov, podobne, ako mnoho iných technických inovácií. Jednoducho povedané, Milla je proste tu, a my môžeme len dúfať, že jej prítomnosť prinesie nielen marketingový úžitok istým značkám, ale aj hodnotu, ktorá bude naozaj prínosná aj pre nás.

Zaujala ťa influencerka Milla Sofia?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, independent.com
Odporúčame