Na internete sa objavil nový trend! Ženy zverejňujú videá z večierkov: Chcú vyjadriť podporu fínskej premiérke

Na internete sa objavil nový trend!

Na internete sa objavil nový trend! (Zdroj: Unsplash.com/ROBIN WORRALL)

#Určite si aj ty už zachytil video mladej fínskej premiérky Sanny Marin, ktoré sa začalo celým svetom šíriť rýchlosťou blesku. Najmladšia premiérka na svete na ňom tancuje na poriadne divokej na párty. Kým niektorí ľudia jej správanie začali poriadne kritizovať, iní ju podporili a vytvorili si svoj vlastný #. Videá tancujúcich žien z večierkov doslova zahltili internet.

Sanna Mirella Marin je len 36-ročná fínska premiárka, ktorá sa zároveň v roku 2019 stala najmladšou premiérkou na svete. Niet sa preto čomu diviť, že sa ešte stále dokáže poriadne zabaviť na večierku. Nedávno sa na svet dostalo video z poriadne divokej párty, na ktorej si užívala večer aj spomínaná fínska premiérka.

Po jeho zverejnení sa na Sannu Mirell Marin strhla obrovská vlna kritiky. Opozícia ju dokonca požiadala, aby si urobila test na drogy. K celému incidentu sa vyjadrila aj premiérka. „Verila som, že keď videá vznikli na súkromnej udalosti, nebudú zverejnené. Z toho, že sa to stalo, sa cítim zle,“ povedala podľa portálu politico.eu premiérka.

Premiérka sa napokon rozhodla podstúpiť test na drogy. „Dnes som absolvovala test na drogy a výsledky budú k dispozícii v priebehu týždňa,“ informovala o tom Marinová na tlačovej konferencii. „Nikdy v živote som drogy neužívala,“ dodala.

Internet zaplavili videá tancujúcich žien

Hoci mnohí jej konanie odsúdili, nájdu sa aj takí, ktorí sa rozhodli fínsku premiérku podporiť. Internet preto zaplavili najrôznejšie videá, na ktorých je vidieť tancujúce dievčatá. K videu je taktiež priložený #solidaritywithsanna. Informuje o tom portál The Guardian. Ženy chcú týmto krokom prejaviť solidaritu premiérke a ukázať, že nie je nič zlé na tom, ak sa žena baví spolu so svojimi priateľmi.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, politico.eu, theguardian.com
Odporúčame