VIDEO Stretne sa Edison, Tesla a Westinghouse: To nie je začiatok vtipu, ale nový film plný tých najlepších hercov

Zdroj: YouTube/Movieclips Trailers

#Kvalitných filmových biografií je ako šafranu. O to viac sa tešíme, keď sa dozvieme, že na obzore jedna taká je. A o čom vlastne snímka The Current War bude? Traja brilantní vizionári sa vydali do bitky o budúcnosť v súčasnej vojne, epickom príbehu o súťaži, ktorá doslova zapálila moderný svet. Benedict Cumberbatch je známy vynálezca Thomas Edison, ktorý je už len krôčik priviesť elektrinu na Manhattan svojou radikálnou novou technológiou DC.

Zdroj: YouTube/Movieclips Trailers

V predvečer triumfu sú jeho plány pomaly pochovávané charizmatickým podnikateľom Georgeom Westinghouseom (Michael Shannon), ktorý verí, že on a jeho partner, vychádzajúci génius Nikola Tesla (Nicholas Hoult), majú vynikajúci nápad, ako rýchlo elektrifikovať Ameriku – s AC prúdom. Ako Edison a Westinghouse zápasia o to, kto bude vládnuť národu, začína iskriť jeden z prvých a najväčších firemných sporov v americkej histórii, ktorým sa pre budúcich titanov priemyslu budú určovať všetky pravidlá.

Réžiu si zobral na starosti Alfonso Gomez-Rejon (Me a Earl a Dying Girl) s producentom Timurom Bekmambetovom, Basilom Iwanykom a výkonným producentom Martinom Scorsese. V snímke The Current War si tiež zahrali Katherine Waterston, Tom Holland, Matthew Macfadyen a Tuppence Middleton. Čo hovoríš na trailer? Dostal ťa podobne ako nás?

Zdroj: collider.com, YouTube
Odporúčame